Obecnie 223 forumowiczów jest online
Obecnie 223 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sieć reklamowa - kierowanie/ miejsca docelowe

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzień dobry,

ustawiałam swoją pierwszą kampanię reklamową. Na początku jedną grupę reklam kierowałam tylko na wybrane słowa kluczowe, a drugą na tematy, by zobaczyć różnice. Potem chciałam jednak ograniczyć wyświetlanie reklam do konkretnych witryn i wybrałam interesujące mnie miejsca docelowe. Jednak reklamy sie nie wyświetlają, a pojawia mi się taki komunikat "Nie masz jeszcze wystarczającej liczby odsłon Google AdSense, by zdiagnozować kombinację bieżących ustawień kampanii i kryteria kierowania".

Co mogę w takiej sytuacji zrobić, by reklamy się wyświetlały?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
4 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Beata W
września 2015

Dot.: Sieć reklamowa - kierowanie/ miejsca docelowe

Wschodząca Gwiazda
Dodaj też tekstowe reklamy do kampanii, poza tym: może formaty jakie wykorzystujesz nie są dostępne na tych witrynach? Wybierałaś je z tych list na jakich wcześniej się reklamy wyświetlały?

Druga kwestia to czy poprzednie grupy wstrzymałaś, a została do wyświetlania tylko ta jedna grupa kierowania na kampanie? Bo może inne grupy pochłaniają budżet kampanii i nie wystarcza już na wyświetlanie reklam dla tej targetowanej na strony www.

Pamiętaj, że wybierając konkretne miejsca do wyświetlania stawki kliknięć będą wyższe.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Wybrałaś konkretne strony www, na których jest zapewne spora konkurencja i aby się na tych stronach pojawiać trzeba troszkę więcej wydać - ustawić wyższe CPC.

Wcześniejsze ustawienie po tematach i słowach kluczowych mogło powodować wyświetlanie reklam na mniej konkurencyjnych portalach przez co tańszych.
Dominik Myślak

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
wejdź w zakładkę narzędzia > planer miejsc docelowych

jak wyszukasz sobie strony docelowe to przy każdym wyniku będziesz widziała jakie formaty reklam obsługuje dany portal.

co do kierowania to spróbuj skorzystać tylko z kierowania na strony docelowe - bez słów kluczowych i tematów.
Dominik Myślak

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Na koncie narzędzie: planer kampanii display - tam wpisujesz domene i narzędzie pokazuje jakie formaty reklam sa obsługiwane.

Wschodząca Gwiazda
Na początek podnieś trochę stawki CPC i napisz jakie formaty reklam wykorzystujesz w kampanii. Graficzne czy testowe? Czy może jedne i drugie?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Wykorzystuje tylko graficzne, powinnam dopisać, że gdy przez 2 dni reklamy były kierowane tylko na słowa kluczowe i tematy to były wyświetlane i klikane. Problem pojawił się przy miejscach docelowych. Stawka i tak jest ustawiona wysoko więc nie wiem czy to tu leży problem.
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Dodaj też tekstowe reklamy do kampanii, poza tym: może formaty jakie wykorzystujesz nie są dostępne na tych witrynach? Wybierałaś je z tych list na jakich wcześniej się reklamy wyświetlały?

Druga kwestia to czy poprzednie grupy wstrzymałaś, a została do wyświetlania tylko ta jedna grupa kierowania na kampanie? Bo może inne grupy pochłaniają budżet kampanii i nie wystarcza już na wyświetlanie reklam dla tej targetowanej na strony www.

Pamiętaj, że wybierając konkretne miejsca do wyświetlania stawki kliknięć będą wyższe.
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Wybrałaś konkretne strony www, na których jest zapewne spora konkurencja i aby się na tych stronach pojawiać trzeba troszkę więcej wydać - ustawić wyższe CPC.

Wcześniejsze ustawienie po tematach i słowach kluczowych mogło powodować wyświetlanie reklam na mniej konkurencyjnych portalach przez co tańszych.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dziękuję za odpowiedzi.
Reklam tekstowych nie chce dodawać, bo zależy nam tylko na graficznych. Miejsca docelowe dodałam do istniejących grup, czyli kierowałam na konkretne witryny i poprzez słowa kluczowe i tematy. W pierwszym momencie stwierdziłam, że kierowanie jest zbyt wąskie, więc teraz zostawiłam tylko na miejsca docelowe i dalej nie były wyświetlane. Budżet nie został wyczerpany, więc na początku zwiększę stawkę CPC i wtedy zobaczę.

A gdzie mogę sprawdzić jaki format reklam obsługuje dana strona, choć to dziwne by przy wybraniu kilkudziesięciu żadna nie obsługiwała choć jednego z dwóch.
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
wejdź w zakładkę narzędzia > planer miejsc docelowych

jak wyszukasz sobie strony docelowe to przy każdym wyniku będziesz widziała jakie formaty reklam obsługuje dany portal.

co do kierowania to spróbuj skorzystać tylko z kierowania na strony docelowe - bez słów kluczowych i tematów.
Dominik Myślak
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Na koncie narzędzie: planer kampanii display - tam wpisujesz domene i narzędzie pokazuje jakie formaty reklam sa obsługiwane.