Obecnie 151 forumowiczów jest online
Obecnie 151 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Search console i advords - Płatne i bezpłatne wyniki wyszukiwania

Student ✭ ✭

Połączyłem konto search console i adwords.

Chcę uzyskać raport i wybieram: kampanie->wymiary->widok: Płatne i bezpłatne wyniki wyszukiwania

Mam komunikat:

Ta tabela przedstawia skuteczność płatnych i bezpłatnych wyników wyszukiwania dla każdego wyszukiwania, które spowodowało wyświetlenie reklamy lub linku w bezpłatnych wynikach wyszukiwania. Albo nie ma danych dla wybranego zakresu dat, albo w tym okresie nie było połączonych witryn. Wybierz inny zakres dat lub upewnij się, że w Search Console połączona jest co najmniej jedna witryna (informacje dostępne w sekcji Połączone konta na koncie AdWords).

Nie mam żadnych danych jak na razie, ale być może pare godzin potrzeba

I pytanie zasadnicze: Czy dane zaczynają do tego raportu się zbierać w momencie połączenia kont, czy będę tam też widział dane z zakresu historycznego?

Przecież zarówno search console jak i w adwords mogę śledzić historyczne dane fraz, więc patrząc technicznie to tylko kwestia powiązania tych danych, ale nie wiem jak to google ma rozwiązane.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wschodząca Gwiazda

Zobaczysz też dane historyczne. 

Student ✭ ✭

Dalej nie widzę żadnych danych, ile czasu muszę czekać, żeby się pojawiły (od momentu połączenia kont) ?

Student ✭ ✭

Raport się pojawił - ale na razie jest mały zakres - 2 dni wstecz - ciekawy jestem czy się poszerzy wstecz Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭

No niestety Adamie, ale nie ma danych historycznych są tylko dane z zakresu od dnia w którym połączyłem konta...