Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozwój w AdWords

Student ✭

Cześć!

Mam do Was pytanie stricte rozwojowe Emotikon: Szczęśliwy

Ogarniam już solidne podstawy AdWords (przestudiowałem cały przewodnik, kilka książek też przeczytanych). W mojej pracy AdWords stanowi ok.40% czasu. I teraz pytanie: jak się rozwijać dalej, aby wskoczyć na wyższy poziom Emotikon: Szczęśliwy ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Rozwój w AdWords

Najlepszy Współtwórca
Adam trudne pytanie, ponieważ nie wiemy z czego jesteś dobry.
Napisz co Ci sprawia kłopoty, bądź która sieć jest przez Ciebie opanowana na bardzo dobrym poziomie. - sieć wyszukiwania vs. sieć reklamowa.

Czy stosujesz remarketing i w jakim zakresie?
Czy prowadzisz kampanie produktowe?

Wyższym poziomem może być analizowanie danych, czyli odpowiednie ustawienie Google Analytics, połączenie kont AdWords i Analytics i analizowanie danych w celu poprawy jakości kampanii AdWords.
Dominik Myślak

Student ✭
Obecnie dla mnie największym problemem (widzę to też w swoich kampaniach) jest analiza odpowiednich słów kluczowych, które mam dodać do kampanii. Widzę, że nie wykorzystuje w ten sposób potencjału kampanii Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Obserwujesz raporty wyszukiwanych fraz? Czy śledzisz konwersje? Na ich bazie możesz dokonywać wyboru odpowiednich fraz (wykluczenie/dodanie do kampanii).
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

Adam, to kolejny etap to opanowanie AnalyticsEmotikon: Szczęśliwy bez tego ani rusz jak chodzi o analizę kampanii Adwords. Jak opanujesz raporty w Analytics dla Adwords + ścieżki wielokanałowe, modele atrybucji to będzie kolejny poziom.

Student ✭ ✭
Czy nie wykorzystywanie potencjału kampanii to innymi słowy zbyt uboga lista słów kluczowych?

Jest wiele narzędzi, które mogą posłużyć za wartościowe źródła słów kluczowych.
Oprócz Keyword Plannera, a także raportu wyszukiwanych haseł, o którym wspomniał Dominik, które są wbudowanymi narzędziami Google AdWords, warto zwrócić uwagę na narzędzia korzystające z Google Suggest, np. keywordtool.io, ubersuggest.io. Warto prześledzić statystyki e-commerce w poszukiwaniu produktów, które jest sens promować, warto także śledzić wewnętrzną wyszukiwarkę serwisu i tam szukać inspiracji dla słów kluczowych.