Obecnie 214 forumowiczów jest online
Obecnie 214 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Rozszerzenia - informacje o witrynie - import przez panel bądź edytor

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Próbuje dodać rozszerzenie o witrynie - rozszerzenia informacji

https://support.google.com/adwords/answer/6280012?hl=en

Niestety ani przez panel ani przez edytor nie mogę tego zrobić zbiorczo. Jest to chyba jedyna funkcja adwords w której przy imporcie/eksporcie wartości są w jednym polu.  

Próbowaliście kiedyś zbiorczo zaimportować sobie to rozszerzenie. 

Problem polega na tym, że nie chce zaimportować wartości oddzielonych ani przecinkiem ani średnikiem. Support AdWords powiedział, że powinienem oddzielić spacją, ale same wartości mają spację. Zamieniłem spację na podłogę "_", dodałem separator w postaci spacji i też nie chce się zaimportować. 

Jak żyć ?Emotikon: Szczęśliwy

rozszerzenia - info1.PNG

rozszerzenia - info.PNG

rozszerzenia - info2.PNG

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam J
września 2016

Dot.: Rozszerzenia - informacje o witrynie - import przez panel bądź e

Najlepszy Współtwórca

Tak, dokładnie jest to tak rozwiązane, że należy użyć miękkiego entera, czyli kombinacji alt + enter.

Przez csv powinno działać i działa - zaciąga poprawnie wartości, ale tworzy nowe rozszerzenie!

Screen Shot 09-16-16 at 01.14 PM.PNG

Czyli jeśli chciałbyś modyfikować jakieś rozszerzenie przez csv - nie polecam, ponieważ nie zadziała.

Natomiast jeśli masz już dodane rozszerzenie do odpowiednich kampanii i grup reklam, to wystarczy wyedytować to rozszerzenie na koncie AdWords i zmieni się ono wszędzie.

Znowu wracamy do dodawania zbiorczego. Nadal uważam, że da się to zrobić Edytorem.

Dodajesz fizycznie tylko raz takie rozszerzenie z palca. Później już tylko wskazujesz gdzie ma się ono znajdować korzystając z przycisku

Screen Shot 09-16-16 at 12.24 PM.PNG

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

A jak to robisz przez AdWords Edytor?

Właśnie dodałem takie rozszerzenie udogodnień do x kampanii.
W zasobach udostępnionych dodałem zupełnie nowe udogodnienie - każde udogodnienie w oddzielnej rubryce.
Wszedłem na najwyższy poziom konta - w Edytorze. Następnie wybrałem Rozszerzenia reklam >> Rozszerzenia informacji w witrynie i kliknąłem przycisk Dodaj informacje w witrynie.

Najpierw wybór kampanii, a potem wybór odpowiedniego rozszerzenia informacji - publikacja i przeszło poprawnie na kampanie.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Ale ręcznie przez panel a nie przez .csv, czy zmiany "wprowadź wiele zmian"?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wszystko zrobione przez Edytor AdWords. Czyli utworzone nowe udogodnienie.

Następnie z poziomu konta - czyli kliknięty w Edytorze w lewym menu najwyższy poziom, czyli nazwa konta oraz kliknięty przycisk jak niżej.
Dalsze kroki jak powyżej.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
No właśnie, a mi chodzi o imoprt przez .csv lub zbiorczą edycję a nie ręczne dodawanie.
Mam takich rozszerzeń bardzo dużo dla dużej ilości kampanii i adgrup.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Trochę nie rozumiem - co masz na myśli zbiorczo? Po dodaniu rozszerzenia informacji w witrynie - udogodnienia przez ten jeden przycisk mogłem je dodać do każdej wybranej kampanii - od razu. Jest też możliwość wybrania grup reklam.
Screen Shot 09-16-16 at 12.37 PM.PNG
Następnie wybierałem konkretne kampanie, w których to rozszerzenie miało się pojawić.

Dodatkowo wyeksporotowałem sobie wszystkie kampanie na sieć wyszukiwania i jak najbardziej każde z udogodnień znajduje się w oddzielnej komórce w pliku csv, więc na pewno i przez csv mógłbym dodać nowe udogodnienia.

Tylko według mnie o wiele szybciej można to zrobić edytorem.

Dodatkowo jeśli chcesz coś zmienić w rozszerzeniu (a masz je dodane do x kampanii / grup reklam) to wystarczy, że je edytujesz w zasobach udostępnionych - edytuje się wszędzie.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Sprawdziłem na Markach. Ładuje się inaczej niż np. Udogodnienia i na pierwszy rzut oka to bug, ale zaimportowałem do edytora dodany wiersz w csv i wszystko ładnie się zaimportowało.

Screen Shot 09-16-16 at 12.47 PM.PNG

Screen Shot 09-16-16 at 12.50 PM.PNG

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Zbiorczo - przygotowałem sobie plik

rozszerzenia - info - plik.PNG

gdzie dla każdej Kampanii i grupy reklam w pole Hedear i Values  określam rozszerzenie które mi się podoba. 

robię kopiuj - wklej w Edycja --> wprowadź wiele zmian 

lub

w panelu Operacje zbiorcze --> Przesyłanie zbiorcze i importuje sobie plik .csv

nie klikam, nie wklepuje z palce. Emotikon: Szczęśliwy

Dodatkowo wyeksporotowałem sobie wszystkie kampanie na sieć wyszukiwania i jak najbardziej każde z udogodnień znajduje się w oddzielnej komórce w pliku csv, więc na pewno i przez csv mógłbym dodać nowe udogodnienia.

Tylko według mnie o wiele szybciej można to zrobić edytorem.

No właśnie sprawdź proszę jak to wygląda - rzecz w tym że to nie działa tak jak wygląda. 

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Ok, rozwiązałem sobie problem sprawdzając wszystkie możliwe kombinacje znaków które muszę ustawić jako separator w polu Values i ...
...
...
musi to być miękki enter. Ani przecinek, ani spacja, ani średnik
Sprawdzałem w Edytorze, nie wiem czy działa przez edycję zbiorczą w panelu.
Przepraszam za mix en i pl w screenach.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam J
września 2016

Najlepszy Współtwórca

Tak, dokładnie jest to tak rozwiązane, że należy użyć miękkiego entera, czyli kombinacji alt + enter.

Przez csv powinno działać i działa - zaciąga poprawnie wartości, ale tworzy nowe rozszerzenie!

Screen Shot 09-16-16 at 01.14 PM.PNG

Czyli jeśli chciałbyś modyfikować jakieś rozszerzenie przez csv - nie polecam, ponieważ nie zadziała.

Natomiast jeśli masz już dodane rozszerzenie do odpowiednich kampanii i grup reklam, to wystarczy wyedytować to rozszerzenie na koncie AdWords i zmieni się ono wszędzie.

Znowu wracamy do dodawania zbiorczego. Nadal uważam, że da się to zrobić Edytorem.

Dodajesz fizycznie tylko raz takie rozszerzenie z palca. Później już tylko wskazujesz gdzie ma się ono znajdować korzystając z przycisku

Dominik Myślak