Obecnie 243 forumowiczów jest online
Obecnie 243 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing kłopot z ga('require', 'displayfeatures');

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

chciałem utworzyć kampanię remarketingową.

Mam jednak problem bo zamiast dodać typowy kod remarketingowy zmodyfikowałem kod GA (dodałem)

ga('require', 'displayfeatures'); 

Następnie połączyłem GA z kontem Adwords. 

Utworzyłem też pierwszą listę odbiorców.

Problem w tym, że w Adwordsie - dostaje komunikat, że kod remarketingowy nie został wykryty Emotikon: Smutny . co może być tego przyczyną?

Czy remarketing można dopiero wtedy odpalić, gdy na liście odbiorców jest co najmniej 100UU? Bez listy remarketingowej ani w inny sposób nie da się rozpocząć kampanii remarketingowej?

Czy wymiary displayu do remarketingu jest taki sam jak w zwykłym Adwordsie? Czyli  https://support.google.com/adwordspolicy/answer/176108?hl=pl

?

Dot.: Remarketing kłopot z ga('require', 'displayfeatures');

Student ✭ ✭ ✭
Wymiary są te same.

Jeśli używasz universal analytics to wystarczyło zaznaczyć w panelu, że chcesz korzystać z remarketingu i nic więcej nie musiałeś robić.

W adwordsie komunikaty powinieneś mieć dwa. Z kodem remarketingowym z analyticsa i adwordsa. Który z nich jest jako niezainstalowany?

Z drugiej strony kiedy wprowadziłem zmianę w kodzie analytics? Czasem taki komunikat mimo poprawnej implementacji remarketingu pojawia się nadal.

Możesz sprawdzić poprawność kodu analytics i remarketingowych korzystając z wtyczki na chrome "tag assistant"

Student ✭ ✭ ✭
Ok a czy bez listy odbiorców da się rozpocząć remarketing? Czy musi być te jednak 100UU w ciągu 30 dni ?

Student ✭ ✭ ✭
Kampanie remarketingową możesz sobie przygotować, ale bez zapełnionej listy potrzebnym minimum kampania nie ruszy.