Obecnie 227 forumowiczów jest online
Obecnie 227 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing dynamiczny w sieci wyszukiwania

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

Czy macie pomysły jak rozwiązać następującą zagwozdkę:
User przegląda strony produktowe w sklepie, dajmy na to meblowym. Niech będą to krzesła.

Następnie szuka dalej owych krzeseł wpisując zapytania ogólne typu "krzesła", "krzesła drewniane" itd. Czy mogę jakoś zaserwować takiemu klientowi reklamę searchową która na takie zapytanie przekieruje go wprost do produktu, który już oglądał (dynamicznie), bez ręcznego wpisywania URLi?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

Szczerze to bym tak nie robił, bo np. klient zmienił decyzje co do koloru krzeseł. Najpierw szukał czerwony a później zielonych, a ty go kierujesz dalej na czerwone. A jak patrzył czerwone a później zielone, to jaki link mu podstawisz? Ps. lepiej w RLSA stosować myki zniżek, promocji, kuponów itp. 

Student ✭ ✭ ✭

Krzesła to tylko przykład, chyba jednak nie najlepszy.

Chodzi o inny rodzaj produktów, które są dobierane indywidualnie i klienci przez długi czas używają tych samych rodzajów/parametrów, tylko właśnie kupują w różnych sklepach, jak np leki.

Myk zniżek, promocji i kuponów już mam opracowany Emotikon: Mrugający

Wschodząca Gwiazda

Ja bym przetestowała DSA i DSK. DSK zadziała w sieci reklamowej, a DSA w obrębie search dopasowując samodzielnie najlepszy LP pod zapytanie użytkownika + dołaczyła do obu kampanii odbiorców w ramach remarketingu.

Student ✭ ✭ ✭

Dzięki @Paula Wiktorska Temat DSA+RLSA mam już opracowany tylko właśnie chcę go ulepszyć o ogólne zapytania, które prowadzą do konkretnego produktu

Magister ✭ ✭ ✭

Może dostosowanie treści reklam:

https://support.google.com/adwords/answer/6072565?hl=pl

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X