Obecnie 269 forumowiczów jest online
Obecnie 269 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing - Medycyna

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, proszę o radę - mam klienta który zajmuje się okulistyką. Jak wiadomo remarketing (teoretycznie) nie wchodzi w grę jednak inne firmy z tej samej branży korzystają z takiej reklamy lub podobnej ale o identycznej zasadzie działania. Jaki jest sposób aby wyświetlać reklamy użytkownikom którzy odwiedzili daną stronę ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Damian I
styczeń

Remarketing - Medycyna

Magister ✭

Witaj.

Bardzo możliwe, że niektórzy z konkurencji korzystają z remarketingu ale jest to związane tylko z ułomnością systemu weryfikującego. Listy remarketingowe bardzo często są odrzucane dopiero po jakimś czasie dzięki czemu przez dłuższy lub krótszy okres będziesz się wyświetlał. W każdym bądź razie na 99,99% w końcu Twoje listy zostaną odrzucone. 

Jaki jest sposób żeby strona Twojego klienta mogła korzystać z remarketingu? Optymalizacja treści www tak aby nie nawiązywała do wrażliwych tematów typu ułomności w zdrowiu, ale w Twoich przypadku raczej to może być ciężkie. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Damian I
styczeń

Remarketing - Medycyna

Magister ✭

Witaj.

Bardzo możliwe, że niektórzy z konkurencji korzystają z remarketingu ale jest to związane tylko z ułomnością systemu weryfikującego. Listy remarketingowe bardzo często są odrzucane dopiero po jakimś czasie dzięki czemu przez dłuższy lub krótszy okres będziesz się wyświetlał. W każdym bądź razie na 99,99% w końcu Twoje listy zostaną odrzucone. 

Jaki jest sposób żeby strona Twojego klienta mogła korzystać z remarketingu? Optymalizacja treści www tak aby nie nawiązywała do wrażliwych tematów typu ułomności w zdrowiu, ale w Twoich przypadku raczej to może być ciężkie. 

Remarketing - Medycyna

Nowicjusz ✭ ✭

A czy jest możliwe aby wyświetlać reklamy użytkownikom którzy dokonali konwersji? 

Remarketing - Medycyna

Magister ✭

Jest możliwe wyświetlanie reklam użytkownikom którzy dokonali konwersji ale tak czy siak cały czas opieramy się na listach które docelowo zostaną zablokowane.

Remarketing - Medycyna

Nowicjusz ✭ ✭

A jest możliwe ukrycie tagu w źródle strony? Pytam ponieważ konkurencja która korzysta z remarketingu nie ma w swoim źródle strony tagu remarketingowego. 

Remarketing - Medycyna

Magister ✭

Nie korzystają przypadkiem z GTM lub list GA? Sprawdź stronę wtyczką Google Tag Assistant. W życiu widziałem już tyle sposobów podpięcia skryptów więc nie zdziwię się jak tego na pierwszy rzut oka nie widać.

Remarketing - Medycyna

Nowicjusz ✭ ✭

Sprawdziłem wtyczką GTA i faktycznie wykrył tag remarketingowy oraz GTM (choć ten widać). Pytanie czy jest to zrobione zgodnie z wytycznymi Google czy jest to obejście pewnych zasad?

Remarketing - Medycyna

Nowicjusz ✭ ✭

Jeszcze sprawdziłem drugą firmę i tam już nie wykrył tagu remarketingowego tylko GTM oraz GA. 

Remarketing - Medycyna

Magister ✭

Jeśli korzystają z remarketingu a ich strona nawiązuje do zdrowia to robią to pewnie wykorzystując fakt, że nie odrzucili im jeszcze list Emotikon: Szczęśliwy 

Ps. kiedyś miałem problem z rozstrzygnięciem czy strona klienta łamie zasady jeśli chodzi o reklamy spersonalizowane. Odezwałem się do supportu i otrzymałem bardzo pomocną odpowiedź która brzmiała - Jeśli listy zostaną odrzucone to łamie, a jeśli nie zostaną odrzucone to nie łamie :] Zasady są często tak niejasne, że oni sami ich nie ogarniają.

Remarketing - Medycyna

Najlepszy Współtwórca

Wdrożenie kodów przez GTM, bądź użycie list utworzonych w Google Analytics nie jest obejściem systemu.

A po czym sądzisz, że faktycznie mają remarketing? Może mają dobrze skonfigurowane kierowanie na jakieś tematy, zainteresowania,  słowa kluczowe.

Dominik Myślak

Remarketing - Medycyna

Nowicjusz ✭ ✭

Aha, no to faktycznie rzeczowa odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy 

A dodanie tagu poprzez GTM może wydłużyć czas weryfikacji? 

Remarketing - Medycyna

[ Edytowane ]
Magister ✭

Nie przewidzisz jak szybko odrzucą Ci listy. Może to być z dnia na dzień lub za miesiąc, ale raczej trzeba się liczyć z tym pierwszym terminem. Zrobienie listy w GA, czy też wrzucenie skryptów przez GTM raczej nic nie zmieni.

Remarketing - Medycyna

Nowicjusz ✭ ✭

Mają remarketing na 100 %.  Sprawdzałem wtyczką Google Tag Assistant i w przypadku jedej firmy wykrył tagi - remarketing oraz GTM w przypadku drugiej wykrył GTM ale maja też remarketing ponieważ zaraz po przejściu z ich witryny na inną stronę z dostępnymi rekalamami pojawiają się ich banery.  

Remarketing - Medycyna

Nowicjusz ✭ ✭

No to tym bardziej jest to ciekawe ponieważ tamte firmy korzystają z tego od dłuższego czasu (nie wiem dokładnie ile ale ok 1,5 roku temu już to zauważyłem). Dodawanie co chwilę nowego tagu raczej nie ma sensu i wiąże się to z różnymi konsekwencjami także zostaje jeden tag "widmo". 

A jest możliwość aby Google dodał wyjątek? Taka możliwość jest w przypadku aptek dlatego może i tu jest taka opcja?

Remarketing - Medycyna

[ Edytowane ]
Magister ✭

W przypadku aptek zdobywasz certyfikat więc nie jest to wyjątek. Na 100% nie zrobią takiego wyjątku. Znam przypadek kiedy system odrzucił listy dla weterynarza. Nie chcieli zrobić wyjątku ponieważ system i tak by za chwilę znowu odrzucił listy. 

W przypadku jeśli konkurencja korzysta ze starego konta na którym listy zostały utworzone w zamierzchłych czasach to bardzo możliwe, że działają. Nie pamiętam w którym roku była ta zmiana ze zdrowiem ale był pogrom z listami. Wszystkie nowe listy zostały odrzucane, natomiast bardzo dużo starych kont korzystających z remarketingu miało się świetnie. 

Zawsze możesz zgłosić reklamę konkurencji która łamie zasady.