Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy z Google Merchand Center

N/A
# 1
N/A

Witam,

Mam pytanie - od czego zależy - (o ile zależy) sposób wyświetlania reklam PLA w wynikach wyszukiwania na ogólne frazy wpisywane w wyszukiwarkę.

Chodzi mi o to, że reklamy te wyświetlają się czasem na ogólne frazy np. aparaty fotograficzne, a w innych przypadkach wyszukiwana fraza musi zawierać typ (nazwę) produktu.

Chodzi też o to, że są branże w których marki nie mają bardzo dużego znaczenia, ważne są natomiast róznego rodzaju określenia (branżowe) produktu - tyle, że reklamy PLA na te frazy nie wyświetlają się, a wyświetlają się na fraza+nazwa firmy.

Trochę zakręciłem, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiecie. Czy chodzi tu o stawkę, nieodpowiednio przypisany typ produktu, słowa kluczowe w sklepie czy inne uwarunkowania?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklamy z Google Merchand Center

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Na ten momeny wydaje się, że najważniejsze są tytuły i opisy produktu na stronie. Jeden z klientów, który opisywał swoją biżuterię w "poetycki sposób" wyświetlał się na bardzo dziwne słowa kluczowe typu: "szmaragdowe jezioro", "niebiański błękit" itd. Po zmianie w tytułach i opisach produktów widać, że wyświetla się po trafnych słowach kluczowych i sprzedaż ruszyła.

N/A
# 3
N/A
Chciałbym mieć nadzieję że to istotnie takie proste. W moim przypadku reklamy wyświetlają się na: (nazwa produktu)+(firma), a na samo (nazwa produktu) już nie. W nazwie produktu w sklepie i pliku wysyłanym do googla - nie ma nazwy firmy - jest (nazwa produktu).
Nazwa firmy występuje w moich reklamach tekstowych w AdWords - może to ma wpływ.
Produkty moje i konkurencji nazywają się tak samo - takie same słowa kluczowe - są porównywalne. I potencjalni klienci szukają ich wpisując po prostu te frazy (nazwa produktu). Żadko który Klient wpisuje (nazwa produkty)+(nazwa firmy 1, 2 czy 4)
W każdym razie dziękuję za sugestię - pokombinuję z tymi nazwami zarówno w sklepie jak i w pliku - zobaczymy co z tego wyjdzie

Najlepszy Współtwórca
Filip podziel się swoimi spostrzeżeniami po zabawie z opisami bo to ciekawe spostrzeżenia mogą być.
Dominik Myślak