Obecnie 301 forumowiczów jest online
Obecnie 301 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy w remarketingu

Student ✭

Witam

Mam pytanie, co może być przyczyną wyświetlania się w remarketingu 2 tych samych reklam graficznych obok siebie?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Reklamy w remarketingu

Najlepszy Współtwórca
1. Jakiś bug w remarketingu, gdzie przy braku konkurencji i dwóch miejscach na dany rozmiar reklamy system uwzględnił tylko Twoją reklamę - sądzę, że z założenia nie powinno tak być. Możesz zgłosić do supportu AdWords.

2. Czy nie masz drugiego konta z taką samą kampanią?
Dominik Myślak

Student ✭
Nie, jest tylko jedno konto. Czyli zapewne pierwsza podpowiedź. Zgłoszę do supportu. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Zgłaszasz jako pierwsza taki problem, więc coś więcej może powie support. Ciekawy przypadek, ale jak wspomniałem z założenia powinna pokazywać się tylko jedna reklama danego reklamodawcy.
Dominik Myślak

Student ✭
Dominik, jak dostanę odpowiedź, napiszę tutaj, jaka była przyczyna. Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Nie jest to bug. Twoja reklam walczy ( bierze udział w rankingu) każdej jednostki reklamowej z osobna. Jeśli masz wysoki ranking reklamy, może się zdarzać, że wygrasz kilka jednostek jednocześnie. Adaśko

Student ✭
Adam, dzięki. Zastanawiam się jednak, ponieważ dla tej grupy mam dość wysoką utratę wyświetleń z powodu rankingu - ok. 50%. Czy w związku z tym może zachodzić sytuacja, którą opisujesz?

Wschodząca Gwiazda
Utrata wyświetleń dotyczy wszystkich aukcji. A ty opisujesz pojedyncze przypadki, w których twój ranking jest wysoki. Adaśko

Profesjonalista ✭ ✭ ✭
Adam ma rację - ja widywałem nawet 3 takie same obok siebie.
________
Booguś

Student ✭ ✭ ✭
Kilkukrotnie spotkałem się z wyświetlaniem dwóch moich reklam remarketingu w jednym czasie na jednej stronie. Być może masz kierowanie na kilka list remarketingowych i one "zachodzą na siebie" gdy znajdujesz się na kilku listach jednocześnie - to moja teoria.
Paweł Rabinek

Student ✭
Dziękuję za odpowiedzi. Dostałam informację od supportu, że może być to rzadki błąd techniczny związany z działaniem witryny partnerskiej - przy np. wolnym wczytywaniu się strony, system nie zdąży załadować innej reklamy z aukcji lub też kod reklamowy jest błędnie skonfigurowany w witrynie Partnera. Zespół techniczny pracuje nad usprawnieniami w tej kwestii.