Obecnie 159 forumowiczów jest online
Obecnie 159 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama z listą produktów (PLA) - pierwsze efekty

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Witam,

po całym tygodniu testów efekty u mnie są następujące:

- CTR bardzo niski, na poziomie 1,5% - na początku się tym zmartwiłem i stwierdziłem, że coś jest nie tak. Po chwili jednak doszedłem do wniosku, że chyba CTR im mniejszy tym lepszy, ponieważ kliknięcia powinny być w pełni świadome. Jak Google zaprezentuje produkt, który optycznie lub cenowo nie pasuje do preferencji użytkownika to użytkownik po prostu w niego nie kliknie, zaś kiknięcie w produkt powinno prowadzić do konwersji.

- Konwersja - tutaj niestety zaprzeczenie tego co opisałem powyżej. Konwersja na poziomie 0,5% (mocno odstaje od średniej konwersji w sklepie). I teraz nie wiem co jest nie tak, póki co zwalam winę na to,że jest to nowość i ludzie klikają bo nie wiedzą co to jest.

- Ilość kliknięć - pomimo niskiego CTR klikalność jest baaaaaaaaaaardzo duża. Może to kwestia branży, obsługuje sklep, który sprzedaj produkty "miłe dla oka", zakupy są bardziej emocjonalne niż racjonalne. Uzytkownicy widząc coś ładnego na boku wyszukiwarki po prostu w to klikają. Być może to jest też przyczyną niskiej konwersji.

- Wyświetlenia - na początku nie wstawiłem właściwego artybutu description (wstawiłem tam po prostu nazwę produktu). Zauważyłem jednak, że produkty na odpowiednie zapytania do google nie pojawiały się. Po dodaniu właściwego parametru description (pełen opis produktu) wyświtlenia zwiększyły się. Nie wiem czy to zasługa tego elementu ale taką mam obserwację.

- Stawki CPC - póki co jest mało konkurentów więc stawka nie jest wysoka.

Tyle ode mnie.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklama z listą produktów - pierwsze efekty

Najlepszy Współtwórca
Ja na razie mogę dodać jeszcze (uzupełniam plik w xls i przerabiam na txt.

Wklejałem opis ze strony, gdzie każdy wiersz to odrębny akapit <p></p>. Po wrzuceniu do xls program sobie z tym nie radził i wyrzucał błąd pliku naliczając dodatkowe wiersze z produktami. Musiałem usuwać zbędną przestrzeń w pliku xls w danej komórce, czyli wszystko pisane zdaniami jednym ciągiem bez akapitów.
Dominik Myślak

Dot.: Reklama z listą produktów - pierwsze efekty

Magister ✭ ✭ ✭
Dziękuję Jakubie i Dominiku za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami!

Jeśli inni Forumowicze też mają ochotę przedstawić krótko swoje pierwsze efekty-zachęcam! Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
KarolinaP