Obecnie 360 forumowiczów jest online
Obecnie 360 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama z lista produktów (PLA) - nie działa.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Mam problem z reklamami na liście produktów. Konto Google Merchant mam już od dawna, XML jest skonfigurowany poprawnie, wszystkie produkty mają status ACTIVE. Niestety w Google Merchant nie mam opcji zaznaczenia targetowania na Polskę. Reklamy w Google tym samym nie wyświetlają się.

W czym może być problem?

google-merchant-brak-polski

Jak wejdę na konto Adwords to oczywiście mogę ustawić nową kampanię z jako Reklama z lista produktów i kierowac na Polskę. Nic to jednak nie daje, reklamy nadal się nie pojawiają. Stawki CPC ustawiłem bardzo wysokie, mam włączoną opcję Wszystkie produkty (nie ustawiałem miejsc docelowych)

bardzo proszę o pomoc

Dot.: Reklama z lista produktów - nie działa.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Zobacz czy przesyłając feed oznaczyłeś kraj jako Polskę.

pl.png

Na liście produktów po wyborze Polski powinieneś zobaczyć produkty z językiem polskim. Jeżeli nie masz takiej opcji, to być może fukcja nie została jeszcze aktywowana na wszystkich kontach.

pl2.png

Student ✭ ✭ ✭

Bardzo dziekuje Krzysztof za odpowiedź.

Niestety mam wskazany kraj Polska, wszystko wydaje się ok, pomimo tego produkty się nie wyświetlają,

Products.png

Student ✭ ✭ ✭

Prosze o podpowiedź jeszcze w jakiej pozycji powinien być ten link. Active czy Deactive? Ta opcja jest dostępna w GMC w linku Settings/AdWords

Nie jest dla mnie do końca jasne kiedy jest włączone a kiedy wyłączone.

AdWords settings.png

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Powinien być Active.

active.png

Sprawdź czy adres URL jest "Verified and claimed"

claimed.png

Zobacz też pod linkiem Data quality czy nie ma jakichś problemów.

data.png

Sprawdź jeszcze jakie ostrzeżenia są pod przesłanym plikiem danych. Może tam jest rozwiązanie.

feeds.pngwar.png

Nowicjusz ✭ ✭

A w kampani Adwords ustawiłeś Automatyczne miejsca docelowe ??? tam definiujesz które produkty mają być reklamowane, ja mam ustawione wszystkie.

Automatyczne miejsca docelowe.jpg

Student ✭ ✭ ✭
ok, sprawa rozwiązania. Nie wiadomo z jakich przyczyn ale konto samoistnie zaczęło działać wczoraj. Nie robiłem, nie poprawiałem, nie zmieniałem. Wniosek: konto musiało po prostu odczekać swoje i zaczęło działać. Rada zatem dla tych, którzy odchodzą jak ja od zmysłów brzmi: bądź cierpliwy. Dziękuje za pomoc Krzysztofowi i Radkowi. Temat uważam za zamknięty.