Obecnie 205 forumowiczów jest online
Obecnie 205 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama wideo - lokalizacja geograficzna użytkowników

Student ✭ ✭ ✭

Witajcie,

Przy kampaniach wideo AdWords nie ma karty "Wymiary", gdzie mógłbym sprawdzić lokalizację użytkowników, którzy oglądali film/reklamę tak jak jest to przy standardowych kampaniach. 

Pytanie - jak można to sprawdzić? Przeszukałem interfejs dla wideo i nie znalazłem konkretnych lokalizacji z których były obejrzenia. W YouTube Analytics także nie bardzo. Dotarłem jedynie do mapki z podziałem na województwa, ale to bardzo słabe dane. 

Paweł Rabinek
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Reklama wideo - lokalizacja geograficzna użytkowników

Student ✭ ✭ ✭
Hej!

Miałem ten sam problem - wchodzisz w dana kampanię > zakładka Ustawienia > podzakładka Lokalizacje

Ogólnie panel do reklam video jest bardzo upośledzone, może zmieni się to wraz z przeniesieniem kampanii video o głównego panelu Adwords.
Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Wschodząca Gwiazda
To wyświetla nam dane tylko o lokalizacjach, które mieliśmy wybrane dla kampanii, ale jeśli mieliśmy kierowanie ogólnie np. na Polskę to nie dowiemy się niestety jak rozkładały się wyświetlenia i kliknięcia w poszczególnych miastach.
Oczywiście można wrzucić sobie miasta, które nas najbardziej interesują do kierowania i to częściowo rozwiązuje problem, ale danych dotyczących historycznych wyświetleń w poszczególnych lokalizacjach i tak już mieć nie będziemy.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭

Dzięki za odpowiedzi. Karta lokalizacji pokaże mi jedynie te, które ręcznie wprowadziłem, a nie do końca o to chodzi.

Sytuacja jest taka, że kierowanie mam na "Polska", a chciałbym wyciągnąć gdzie konkretnie poszły obejrzenia wideo do dalszej optymalizacji, tak jak to jest w zwykłych klikach CPC. Niestety chyba nie ma takiej opcji aby to sprawdzić :/ 

Paweł Rabinek

Najlepszy Współtwórca

To jest bardzo dobre pytanie Paweł. Czemu nie padło na szkoleniu? Emotikon: Mrugający

Raport wyświetleń po lokalizacji znajdziesz w Ustawieniach kampanii AdWords dla wideo, po wybraniu lokalizacji na którą kierowałeś kampanie i kliknięciu w przycisk Widok mapy.

Zrzut ekranu 2015-07-07 o 18.22.28.png

Wschodząca Gwiazda
Maciej - doczytaj do końca pierwszy post Pawła Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Tomek - przeczytalem Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭
Dzięki Maciej - do tej mapki już dotarłem wcześniej, ale to dosyć słabe dane jedynie na poziomie województwa.
Paweł Rabinek