Obecnie 1.1K forumowiczów jest online
Obecnie 1.1K forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

RMK Exclusion

Student ✭

Cześć wszystkim,

mam pytanie jak zrobić wykluczenie w remarketingu, gdzie ktoś jak już kupił produkt to żeby go rmk już nie śledził. (bo już zgłupiałem ;p )

Czy mam użyć opcji :

1. 

People who visited a page with any of the following:
+ Rule
And visited another page with any of the following:

i wpisać stronę produktową i poniżej thankyou page?

Czy użyć opcji custom combination? 
Jeżeli custom to jakich audiences mam użyć?(są do wyboru trzy przypomne)

Czy inaczej się w ogóle tworzy exclusions tego typu w rmk?

Dzięki wielkie z góry za pomoc!

Pzdr,
Paweł

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł P
września 2015

Dot.: RMK Exclusion

Profesjonalista ✭
Stronę thank you masz dla każdego zakupu, więc nie użyjesz jej do wykluczania osób, które kupiły konkretny produkt.
W custom combinations możesz sobie po prostu łączyć/wykluczać osoby ze swoich list (a nie masz list dla osób, które kupiły konkretny produkt).

Obawiam się, że jak nie masz czasu na optymalizację musisz do tego podejść jakoś bardziej ogólnie albo znaleźć jednak ten czas i osiągnąć dokładnie taki efekt jakiego oczekujesz Emotikon: Mrugający

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Profesjonalista ✭
W sumie i tak i nie. Wiadome jest, że użytkownik musi odwiedzić stronę produktu (chyba że w sklepie jest możliwość dodania produktu do koszyka od razu z poziomu listingu produktów w kategorii, promocjach, top sellerach, itd co w tym przypadku jeszcze bardziej zmniejszy skuteczność takiego podejścia). Później w uproszczeniu koszyk, checkout... to by zadziałało gdybyś sprzedawał 1 produkt albo zadziałało by z pewnym zakresem błędu gdyby zakupy zawsze kończyły się kupnem 1 produktu.
W innych sytuacjach szczerze mówiąc nie wiem na co bym stawiał przy podejściu ścieżki: odwiedzona strona produktu, koszyk, checkout. Załóżmy prosty scenariusz na stracenie możliwości pozyskania klienta:
- odwiedzam stronę produktu A
- jestem zainteresowany więc dodaję do koszyka
- wracam do zakupów i odwiedzam stronę produktu B
- również mnie interesuje więc dodaje do koszyka
- stwierdzam, że (będąc na stronie koszyka) jednak z jakiegoś powodu zakup produktu A przełożę na przyszłość więc usuwam go z koszyka (tego już niestety raczej nie wyłapiesz)
- checkout i kupiłem produkt B

Idąc za tropem odwiedzonych przeze mnie stron wykluczasz mnie z listy dla produktu A (bo już "kupiłem") i oczywiście mogę przed planowanym zakupem zobaczyć reklamę konkurencji/znaleźć produkt w innym sklepie/zapomnieć/...

Generalnie poświęcenie czasu na początku przeważnie popłaca w przyszłości. Masz konkretne dane, z którymi możesz robić co tylko zechcesz: reklamować konkretnym osobom produkty suplementarne, przypominać o kolejnym zakupie w przypadku zakupów powtarzalnych, wykluczać osoby które kupiły konkretny produkt, the sky is the limit Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Możesz też zrobić odrębną listę remarketingową na stronę podziękowania. Jeśli sprzedaż jest jednorazowa to listę wykluczasz w danej grupie reklam. Jeśli powtarzalna to robisz krótką i długą i odejmując możesz po pewnym czasie przypomnieć klientowi, że mu się np makaron czy kawa kończy i warto zrobić ponowne zakupy Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭
Listę rmk, osób które skonwertowały mam. Tylko nie chce jej użyć w rmk jako wykluczenie bo nie wiem jaki produkt kupił dany user (chce zrobić listę osób które już kupiły dany produkt który jest w rmk i więcej ich nie śledzić nim). Bo jeżeli dam jako wykluczenie listę osób, które skonwertowały to mogły kupić jakikolwiek inny produkt, prawda ? - niekoniecznie produkt, który jest w moim rmk.

Profesjonalista ✭

Zakładając, że śledzisz e-commerce w Analytics możesz zrobić z poziomu GA listy zawierające tylko osoby, które kupiły konkretny produkt i później odejmować te osoby od tych, którym wyświetlasz reklamę tego produktu

rmk.jpg

Student ✭
a za pomocą tego co napisałem nie można zrobić takiego czegoś? Bo to co napisałeś Marcin nie za bardzo jest na to czas (a jest to czasochłonne).
Jakaś automatyzacja musi w tym być.

Student ✭
anyone?
Rozwiązanie
września 2015

Profesjonalista ✭
Stronę thank you masz dla każdego zakupu, więc nie użyjesz jej do wykluczania osób, które kupiły konkretny produkt.
W custom combinations możesz sobie po prostu łączyć/wykluczać osoby ze swoich list (a nie masz list dla osób, które kupiły konkretny produkt).

Obawiam się, że jak nie masz czasu na optymalizację musisz do tego podejść jakoś bardziej ogólnie albo znaleźć jednak ten czas i osiągnąć dokładnie taki efekt jakiego oczekujesz Emotikon: Mrugający

Student ✭
Ok dzięki wielkie chłopaki !

Pozdrawiam,
Paweł

Student ✭
Użyję Sequences i wtedy będę mógł wybrać stepy, które i tak musieliby wykonać userzy przy zakupie danego produktu to będzie chyba ok, nie?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

-edit

Rozwiązanie
września 2015

Profesjonalista ✭
W sumie i tak i nie. Wiadome jest, że użytkownik musi odwiedzić stronę produktu (chyba że w sklepie jest możliwość dodania produktu do koszyka od razu z poziomu listingu produktów w kategorii, promocjach, top sellerach, itd co w tym przypadku jeszcze bardziej zmniejszy skuteczność takiego podejścia). Później w uproszczeniu koszyk, checkout... to by zadziałało gdybyś sprzedawał 1 produkt albo zadziałało by z pewnym zakresem błędu gdyby zakupy zawsze kończyły się kupnem 1 produktu.
W innych sytuacjach szczerze mówiąc nie wiem na co bym stawiał przy podejściu ścieżki: odwiedzona strona produktu, koszyk, checkout. Załóżmy prosty scenariusz na stracenie możliwości pozyskania klienta:
- odwiedzam stronę produktu A
- jestem zainteresowany więc dodaję do koszyka
- wracam do zakupów i odwiedzam stronę produktu B
- również mnie interesuje więc dodaje do koszyka
- stwierdzam, że (będąc na stronie koszyka) jednak z jakiegoś powodu zakup produktu A przełożę na przyszłość więc usuwam go z koszyka (tego już niestety raczej nie wyłapiesz)
- checkout i kupiłem produkt B

Idąc za tropem odwiedzonych przeze mnie stron wykluczasz mnie z listy dla produktu A (bo już "kupiłem") i oczywiście mogę przed planowanym zakupem zobaczyć reklamę konkurencji/znaleźć produkt w innym sklepie/zapomnieć/...

Generalnie poświęcenie czasu na początku przeważnie popłaca w przyszłości. Masz konkretne dane, z którymi możesz robić co tylko zechcesz: reklamować konkretnym osobom produkty suplementarne, przypominać o kolejnym zakupie w przypadku zakupów powtarzalnych, wykluczać osoby które kupiły konkretny produkt, the sky is the limit Emotikon: Szczęśliwy