Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 191 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pytanie o eksperymenty

Student ✭
Hej, jak to jest z tym przeprowadzeniem eksperymentu? Załóżmy, że mam kampanię X z budżetem dziennym 100 zł. Przy założeniu, że robię eksperyment 50/50% budżetu to budżet w tej pierwszej kampanii automatycznie zmniejsza mi się do 50zł, prawda? I jak to jest z wyświetlaniem statystyk w panelu głównym? System sumuje wyniki tych dwóch kampanii (tej pierwszej i eksperymentu) czy to nie jest wliczane? czy w widoku ogólnym w kolumnie "Budżet" widnieje taka sama kwota jak przed przeprowadzeniem eksperymentu podczas gdy faktyczna kwota do wydania jest 50% mniejsza? Pozdrawiam
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad S
grudzień

Dot.: Pytanie o eksperymenty

Najlepszy Współtwórca

Cześć,

Tam gdzie masz kampanie będziesz miał sumaryczne koszty poniesione na kampanie i na wersję roboczą - eksperyment.

Ale w podsumowaniu będzie rozbicie (tak przynajmniej jest w starym interfejsie)

Screen Shot 12-14-17 at 06.17 PM.PNG

a wchodząc w eksperymenty podsumowanie w rozbiciu

Screen Shot 12-14-17 at 06.16 PM.PNG

Czyli odpowiadając na Twoje pytania

System stara się aby obie kampanie uzyskiwały po 50%, ale nie zawsze się to uda - to tylko system.

W panelu głównym kampanii sumuje, ale jak widzisz na pierwszym screenie rozbija i widać ile wydał eksperyment (wersja robocza).

Przeczytaj artykuł jaki napisałem, żeby nie popełnić tych samych błędów https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Eksperymenty-na-koncie-Google-AdWords-Czego-nie-r...

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad S
grudzień

Dot.: Pytanie o eksperymenty

Najlepszy Współtwórca

Cześć,

Tam gdzie masz kampanie będziesz miał sumaryczne koszty poniesione na kampanie i na wersję roboczą - eksperyment.

Ale w podsumowaniu będzie rozbicie (tak przynajmniej jest w starym interfejsie)

Screen Shot 12-14-17 at 06.17 PM.PNG

a wchodząc w eksperymenty podsumowanie w rozbiciu

Screen Shot 12-14-17 at 06.16 PM.PNG

Czyli odpowiadając na Twoje pytania

System stara się aby obie kampanie uzyskiwały po 50%, ale nie zawsze się to uda - to tylko system.

W panelu głównym kampanii sumuje, ale jak widzisz na pierwszym screenie rozbija i widać ile wydał eksperyment (wersja robocza).

Przeczytaj artykuł jaki napisałem, żeby nie popełnić tych samych błędów https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Eksperymenty-na-koncie-Google-AdWords-Czego-nie-r...

Dominik Myślak