Obecnie 225 forumowiczów jest online
Obecnie 225 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przedłużanie Nagłówka w Reklamie Google Adwords

Nowicjusz ✭

Witam,

tworzę reklamę w Google Adwords i chciałabym umieścić konkretne wyrażenie w Nagłówku" Nieruchomości Inwestycyjne".
Niestety mam ograniczoną liczbę znaków do tego celu i brakuje mi jednej literki.

Znalazłam przykład w google adwords że to hasło wyświetla się jako Nagłówek więc chyba jest to możliwe.

Przykład:

Nieruchomości Inwestycyjne - aquamarina.pl

Inwestycje w nieruchomości. Pewny dochód nawet 23%!

W pomocy telefonicznej dwóch konsultanów nie było w stanie mi pomóc w tym temacie.

Bardzo proszę o instrukcję jak to zrobić.

Dziękuję

Alicja

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Przedłużanie Nagłówka w Reklamie Google Adwords

Najlepszy Współtwórca

Zapewne ktoś użył tzw. KIT`u - http://googlepolska.blogspot.com/2007/10/narzdzie-wstawiania-sw-kluczowych.html

Odkąd można używać tej opcji występuje czasem błąd związany z mozliwością dodania nagłówka o 1-2 więcej znaków - ale to nei jest reguła i może się nie udać jak w przypadku konkurencji.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Ja czasami po prostu pozbywam sie jednej lub jak trzeba to nawet dwóch literek.

Efekt (mierzony przez CTR) jest taki sam jak w reklamach poprawnych gramatycznie.

Twój nagłówek może wyglądać np tak: Nieruchomości Inwestycjne

(w wyrazie Inwestycyjne brakuje jednego y)

Ludzie tego nie widzą, klikają tak jakby wyraz był kompletny.

ps. przeczytaj sobie zdanie poniżej a zrozumiesz o co mi chodzi

Okydrcie – tkylo mdąrzy lduzie mgoą to przczyteać. Nie moegłm ueiwrzyć że waśłciiwe młgoem zozureimć co cztyam. Fenoemen słiy lukidzego mógzu. Weułdg odykcira na Uinerwtesycie Cmabrigde, nie wżane w jaiekj kleojonści ułżoone są lietry wwryazie. Najawżnjszeią rzczeą jset żbey peirszwa i otsanita letria błya na waśłciywm meijcsu. Rszeta mżoe być uożołna gdizeklowiek ai tak wcąiż mżemoy to bez porbelmu perzytczać. Dzejie się takdaltgeo ze ldzuki mzóg nie cztya kadeżj poejdnczyej ltiery, ale słwoa jkao cłaśoć. Neiasmowtie? tak… Ja zwasze mśylaełm że piswonia jset wżana..

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

@Alicja w opisanym przez ciebie przykładzie sprawdzi się narzędzie dynamicznego wstawiania nagłówków (KIT), o którym pisał Pogotowie.

Pewnym mykiem jest też umieszczenie słowa "Inwestycyjne" w pierwszej linijce opisu. Koniecznie z kropką lub znakiem typu ? !

Jeżeli reklama będzie emitowana w Top3 pierwszy wiersz opisu zostanie przeniesiony do nagłówka i będzie to wyglądać jak na grafice poniżej. Tego typu rozwiązanie ma sens raczej tylko wtedy gdy reklama jest w Top3, boks emitowany po prawej stronie od wyników naturalnych wygląda niezbyt dobrze.

nier.png

Opisany przez @Jakuba sposób jest dosyć niekonwencjonalny. Nie wpływa to pozytywnie na wizerunek firmy. Poza tym umieszczenie w reklamie frazy z błędem może spowodować obniżenie wyników jakości powiązanych słów kluczowych, co w efekcie zwiększy koszt kliknięcia. 

Student ✭ ✭ ✭
z KiT jest jeszcze taki problem, że nagłówek, w którym jest on używany nie bierze udziału w obliczaniu wyniku jakości, czyli traci się jakieś tam procenty Emotikon: Mrugający