Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Prosty skrypt wyłączający kampanię.

Student ✭

Witam.

Potrzebny jest mi bardzo prosty skrypt AdWords, do zrobienia w kilka minut jak się wie jak. Otóż w AdWords, w zakładce automatyzacja jest reguła, która wyłącza kampanię gdy całkowity koszt kampanii jest większy niż X pln. Chciałbym żeby to działało w ten sposób że sprawdza warunek co godzinę na danych z tego samego dnia (i poprzednich). Niestety w przypadku tworzenia gotowego skryptu w Automatyzacji, jest aktywacja skryptu „Codziennie” o danej godzinie, przez co musiałbym napisać takich reguł 24 jeśli dobrze rozumiem. Z drugiej strony skypt w zakładce skrypty może by wywoływany co godzinę cyklicznie, niezależnie od dnia i godziny i o to mi właśnie chodzi.

Czy ma ktoś może taki prosty skrypt, i mógłby się nim podzielić ? (-: .Szukałem ale bezskutecznie .. Jeśli nie to muszę zlecić komuś napisanie czegoś takiego.

P.S Chodzi mi o to żeby wyłączyć kampanię jak całkowity koszt kampanii przekroczy jakąś kwotę, czyli jeśli wydałem wczoraj 50 złotych , a dziś było lepiej i wydałem do godziny 15-tej 65 złotych, a miałem mieć wyłączenie na 110, to wyłącza mi dziś o 15-tej uwzględniając dane z wczoraj i dzisiaj (dane od początku uruchomienia kampanii)

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad B
grudnia 2016

Wschodząca Gwiazda

cześć,

sprawdź TEN skrypt. Miałam kiedyś podobny problem i stworzyłam taki skrypt. Na koncie możesz odpalać go co godzinę. Jakbyś nie zrozumiał do końca jego działania lub potrzebował pomocy to daj znać. Ale w skrócie: tworzysz plik do którego wyciągasz ID kampanii i przydzielasz limit budżetu, a skrypt korzystając z tych danych co godzinę sprawdza wydatki na koncie w kampanii i jeśli zostaną zbliżone do limitu to wstrzymuje kampanie i wysyła Ci na maila informacje o tym.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Konrad B
grudnia 2016

Wschodząca Gwiazda

cześć,

sprawdź TEN skrypt. Miałam kiedyś podobny problem i stworzyłam taki skrypt. Na koncie możesz odpalać go co godzinę. Jakbyś nie zrozumiał do końca jego działania lub potrzebował pomocy to daj znać. Ale w skrócie: tworzysz plik do którego wyciągasz ID kampanii i przydzielasz limit budżetu, a skrypt korzystając z tych danych co godzinę sprawdza wydatki na koncie w kampanii i jeśli zostaną zbliżone do limitu to wstrzymuje kampanie i wysyła Ci na maila informacje o tym.

Student ✭

Dzięki to by było to, jednak nie chcę / nie mogę używać arkuszy google więc muszę przerobić ten skrypt jakoś tak żeby limit budżetu i ID kampanii była już jako stała w skrypcie, jednak nie rozumiem ID bo przecież z tego co już zauważyłem skrypt uruchamia się na konkretnej kampanii a nie na całym koncie, a on pobiera ID w skrypcie przez getCampaign(campaignId) i nie widzę żeby pobierał ID kampanii gdzieś z arkusza...

Nie rozumiem też sprawdzania warunku czy kampania powinna być wyłączona, jest to w arkuszu w miejscu if(row[0] == ''), spodziewałem się jakiegoś np. if(row[0] > Koszt), a tu taka niespodzianka i nie wiem jak to przerobić, znam HTML,CSS,MQL trochę ale o Java nie mam pojęcia, ale ok poradzę sobie jakoś a jak nie to ktoś mi przerobi to dzięki.

Dot.: Prosty skrypt wyłączający kampanię.

Wschodząca Gwiazda

@Tomasz_C  kiedyś udostępnił skrypt, który sprawdzał budżet i stopował w razie potrzeby na podstawie etykiety kampanii. 

Dot.: Prosty skrypt wyłączający kampanię.

Wschodząca Gwiazda

@maciekef - nie mogę znaleźć na forum tego skryptu, ale tam chodziło o wstrzymywanie kampanii w określonym miesiącu, gdy wydatki dobiją do określonego pułapu i wznawianie ich na początku każdego miesiąca. 

A tutaj, z tego co zrozumiałem, chodzi o sprawdzanie wydatków na koncie od jakiejś określonej daty do dnia dzisiejszego.

Więc napisałem nowy skrypt pod to konkretne zadanie Emotikon: Szczęśliwy

function main() {
  //maksymalny koszt po osiągnięciu którego kampanie będą wstrzymane
  var maxCost = 1000;
  //data rozpoczęcia 
  var dateFrom = "20161001";
  //dzisiejsza data
  var today = new Date();
  var dateTo = Utilities.formatDate(today,"GMT+0100","yyyyMMdd");  

//pobieramy koszty w wybranym zakresie dat  
  var report = AdWordsApp.report("SELECT Cost FROM ACCOUNT_PERFORMANCE_REPORT DURING "+dateFrom+","+dateTo);
  var data = report.rows().next();
  var totalCost = data['Cost'];
  Logger.log("Wydatki na koncie: "+totalCost);
  //jeśli łączne wydatki są większe niż maxCost to wstrzymujemy kampanie
  if(totalCost > maxCost){
    Logger.log("Wstrzymujemy kampanie");
    var campaigns = AdWordsApp.campaigns().withCondition("Status = ENABLED").get();
    while(campaigns.hasNext()){
      campaigns.next().pause();  
    }
  }
}

Przed zaprogramowaniem skryptu proponuję przetestować z różnymi zakresami dat i popatrzeć jak zadziała skrypt, ale powinno być dobrze.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭

Tak, dokładnie o to chodziło. Emotikon: Szczęśliwy . Tylko że ta konkretna data, to jest moment uruchomienia kampanii, ew. liczone od początku miesiąca, widzę że wpisuje to się ręcznie, ale przerobie sobie jakoś, zaraz to przetestuje. Pozdrawiam.