Obecnie 192 forumowiczów jest online
Obecnie 192 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z wykluczeniami na poziomie grup

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

dzień dobry!

Mam pewien problem/pytanie :-) Mianowicie: jestem na etapie optymalizacji konta. Wydzieliłem z kampanii najskuteczniejszą ze względu na konwersje grupę i postanowiłem ją wydzielić do osobnej kampanii. Głównym powodem wydzielenia jest to, że nie można ustawić kierowania lokalizacji na poziomie grupy, a tylko na poziomie kampanii (chyba, że jest to możliwe?). W obecnym układzie (większe stawki dla określonych lokalizacji na poziomie kampanii) zawyżam koszty całości przez pozostałe mniej rentowne grupy.

Stworzyłem nową kampanię (z wydzielonej grupy) z dwiema grupami. Jedną dla słów z dopasowaniem ścisłym (ma konwertować), drugą z dopasowaniem do wyrażenia (ma łapać nowe frazy). Obie grupy dotyczą tych samych słów kluczowych, różnią je tylko dopasowania. Utknąłem na etapie wykluczeń. Założyłem, że grupa z dopasowaniem "do wyrażenia" powinna mieć dodane wykluczenia dla słów z grupy z dopasowaniem [ścisłym]. No i to się udało, poza...dwoma najważniejszymi słowami.

Załóżmy, że dotyczy do spodni. Jedna grupa to "spodnie" z frazami typu "spodnie", druga grupa to [spodnie] z frazami typu [spodnie]. Do grupy "spodnie" chcę dodać wykluczenia słów (na poziomie grupy) z dopasowaniem ścisłym [spodnie], ale system wyświetla mi błąd: "Te wpisy nie zostały dodane z następujących przyczyn:
Nie można wykluczyć kryteriów typu Słowa kluczowe wybranych do kierowania." Większość słów zatwierdził, ale tych najbardziej istotnych dla mnie nie...

Czy ktoś wie co mogę z tym zrobić? Mam już powoli wątpliwości czy cały ten pomysł z wydzielaniem miał sens. Proszę o pomoc bardziej doświadczone koleżanki i kolegów :-)

Pozdrawiam, Piotrek.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: PiotrN
września 2015

Dot.: Problem z wykluczeniami na poziomie grup

Wschodząca Gwiazda

Heja Piotr. Nie musisz robić takich myków. System sam automatycznie przydzieli reklamy z dopasowania ścisłego jeśli fraza wyszukiwana będzie identyczna jak twoje słowo kluczowe w dopasowaniu ścisłym. Dopasowanie ścisłe ma wyższy priorytet niż do wyrażenia.

Cytat z supportu

Jeśli masz wiele takich samych słów kluczowych, system preferuje te z bardziej restrykcyjnym typem dopasowania. Jeśli np. wyszukiwane hasło to hydraulik, a w grupie reklam masz słowa kluczowe hydraulik z dopasowaniem przybliżonym i hydraulik z dopasowaniem ścisłym, system wybierze opcję z dopasowaniem ścisłym.

źródło : https://support.google.com/adwords/answer/2756257?hl=pl&ref_topic=3119131

Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
powinieneś móc bez problemu dodać słowa wykluczające w dopasowaniu ścisłym.

Wejdź w konkretną grupę reklam i na zakładce słowa kluczowe na samym dole wykluczenia.

To samo można zrobić z poziomu kampanii - na samym dole będzie wykluczenia słów kluczowych na poziomie grup reklam i kampanii. Wybierzesz na poziomie grup reklam. Wybierzesz konkretną grupę reklam i dodasz wykluczenia.
Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: PiotrN
września 2015

Wschodząca Gwiazda

Heja Piotr. Nie musisz robić takich myków. System sam automatycznie przydzieli reklamy z dopasowania ścisłego jeśli fraza wyszukiwana będzie identyczna jak twoje słowo kluczowe w dopasowaniu ścisłym. Dopasowanie ścisłe ma wyższy priorytet niż do wyrażenia.

Cytat z supportu

Jeśli masz wiele takich samych słów kluczowych, system preferuje te z bardziej restrykcyjnym typem dopasowania. Jeśli np. wyszukiwane hasło to hydraulik, a w grupie reklam masz słowa kluczowe hydraulik z dopasowaniem przybliżonym i hydraulik z dopasowaniem ścisłym, system wybierze opcję z dopasowaniem ścisłym.

źródło : https://support.google.com/adwords/answer/2756257?hl=pl&ref_topic=3119131

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭

Dziekuję za szybką reakcję i podpowiedzi :-) 

Kierując się tym co napisał Dominik, że to organicznie niemożliwe niemóc dodac wykluczenia Emotikon: Szczęśliwy próbowałem obejść adwordsa dodając interesujące mnie słowa (to dwuwyrazowe frazy) usuwając spację między nimi. System je przyjął, jednak gdy próbowałem wydytować dodając spację zobaczyłem komunikat "Nie można jednocześnie prowadzić kierowania i wykluczać" :-)

Także mam nadzieję, że będzie tak jak stoi w supporcie :-) dzięki Adam

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Jest tak jak pisze Adam... priorytet ma dopasowanie ścisłe, ale zastanawiam się co Ty dokładnie robisz, że Ci odrzuca wykluczenia... Czy na pewno mówimy o zwykłej kampanii na sieć wyszukiwania, czy sieć reklamową?

Przeczytaj też artykuł o dopasowaniach i jak system wybiera frazy ...

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Dominiku: kampania Tylko sieć wyszukiwania - Wszystkie funkcje

klikam w nową kampanię, klikam w grupę, otwierają się słowa kluczowe tej grupy, schodzę na dół do wykluczeń, wybieram wykluczenia na poziomie grupy, klikam dodaj, rozszerze się pole i tam wpisuję te słowa..http://i.imgur.com/zIw62hB.jpg tutaj zrzut, choć pewnie niewiele on wnosi.

.może gdzieś w ustawieniach mam coś przestawione, ale kombinuję co i nic mi nie przychodzi do głowy. Kampanię i jej ustawienia skopiowałem z kampanii matki, samą grupę skopiowałem edytorem Adwordsa, może tam coś się skopało, nie wiem.

Wschodząca Gwiazda
Piotrek raczej na 100 % chcesz wykluczyć frazę, która jest zarazem słowem kluczowym w grupie. Tak nie możesz robić.

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭

Zgadza się, takie słowo mam w grupie, ale w dopasowaniu do wyrażenia, a wykluczenie chcę dodać z dopasowaniem ścisłym.

W grupie mam słowo kluczowe "trąba słonia" a ja chcę dodać wykluczenie "[trąba słonia] - tak nie można robić?

Te moje działanie wynika z przyjętych założeń (może błędnych), że jedna grupa z dopasowaniami do wyrażenia ma łapać nowe frazy, a druga z dopasowaniem ścisłym ma sprzedawać - stąd wykluczenia. :-)

Nowicjusz ✭ ✭

Problem się rozwiązał, dodałem je z błędnie wpisanymi polskimi znakami (korzystam z domyślnego ustawienia kampanii "Uwzględniaj wyrazy w liczbie mnogiej, z błędną pisownią i ich różne odmiany").

Dziękuję za pomoc :-) Pozdrowienia, Piotrek