Obecnie 265 forumowiczów jest online
Obecnie 265 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z pozycjami reklam

Student ✭ ✭ ✭

Cześć, 

Dość nietypowy problem. Mam dwa indetyczne słowa kluczowe w dwóch różnych kontach AdW, dzięki którym reklamuje dwie różne domeny. Nazwijmy te konta X i Y. Dla konta X słowo kluczowe ma wynik jakości 10/10 i stawkę 0,95 €. Dla konta Y, to samo słowo kluczowe ma wynik jakości 8/10 i stawkę 0,95 €. 

Wyjaśnijcie mi prosze dlaczego słowo kluczowe dla domeny X, ma niższą pozycję niżeli słowo kluczowe dla domeny Y.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Problem z pozycjami reklam

Wschodząca Gwiazda
Patryk jakoś słowa kluczowego to tylko jeden z czynników brany pod uwagę. Jeszcze jest historia CTR, rozszerzenia itp. To wszystko składa się na JAKOŚĆ, która bierze udział w rankingu . Adaśko

Student ✭ ✭ ✭
Nie no nie schodźmy do tak banalnych rzeczy jak rozszerzenia reklam. Pomijam to bo to sprawa oczywista. Mogę jedynie dodać że kampania dla konta X ma o 1 rozszerzenie więcej.
CTR jest praktycznie identyczny. Słowo kluczowe z wynikiem jakości 10/10 ma zdecydowanie wyższy CTR niżeli słowo kluczowe z wynikiem jakości 8/10. To właśnie CTR wpływa na wynik jakości więc to sprawa logiczna. Słowo kluczowe z wynikiem jakości 8/10 ma status "
Przewidywany współczynnik klikalności: przeciętny" a słowo z wynikiem 10/10 powyżej przeciętnej.

Magister ✭ ✭ ✭
Patryk, nie napisałeś o tym, czy piszesz o średniej pozycji słów kluczowych za jakiś dłuższy okres, czy o średniej pozycji w przypadku pojedynczych wyświetleń lub też o wyświetleniu reklam tylko Tobie.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭ ✭
Pozycja reklamy w obecnym momencie. O średniej nie możemy tu mówić, bo jest ona zmieniana, ze zwględów strategicznych z uwagi na sezon i jego brak.
Wyświetlanie reklam sprawdzane jest w narzędziu podglądu reklam dla całego kraju, nie w wyszukiwarce.

Wschodząca Gwiazda
Czy w grupach, w których znajdują się te słowa jest tylko jedna reklama - podejrzewam, że nie.
Może to jest kwestia tego z jaką reklamą wyświetla się dane słowo? Za każdym razem jest tak samo - w sensie zawsze reklama dla konta Y jest wyżej?

Poza tym, czy WJ dla obydwu słów jest stabilny od dłuższego czasu?

No i czy te słowo kluczowe, o którym piszesz, jest w dopasowaniu ścisłym i dokładnie takie słowo wpisujesz przy testowaniu?
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Zapomniałem zapytać jeszcze czy przypadkiem nie używasz na którymś z kont eCPC (lub na obydwu)?
To by mogło tłumaczyć opisaną przez Ciebie sytuację.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Znajdują się po 3 reklamy. Metoda wyświetlania reklam równomierna. Reklamy jeśli są zmieniane to równocześnie dla wszystkich kont. W statystykach reklam mam informację że wyświetlają się na tych samych pozycjach dla każdej z reklam.
Wynik jakości jest kreowany już od 4-5 lat i jest stabilny.
Słowo jest w dopasowaniu do wyrażenia i wpisuje dokładnie to słowo kluczowe.

Student ✭ ✭ ✭
Nieee, wszystko na ręcznym jest ustawione. Wcześniej kombinowałem z elastycznymi stawkami cpc, ale wychodziły mi kosmiczne kwoty CPC. Nie wiedzieć dlaczego, mimo iż ustawiałem max eCPC 2€, dobijało do 12€.

Wschodząca Gwiazda
Patryk faktycznie nie doczytałem z szybkości. Jakość słowa kluczowego = przewidywany współczynnik klikalności + trafność reklamy + doświadczenie strony docelowej. Jak wspomniałeś słowo z wynikiem jakości 8 ma "Przewidywany współczynnik klikalności: przeciętny", więc nie może dostać 10. Adaśko