Obecnie 273 forumowiczów jest online
Obecnie 273 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z importowaniem oferty do AdWords

Nowicjusz ✭ ✭

Witajcie,

mam problem z importowaniem przez edytora AdWords pliku csv z ofertą księgarni. Choć został zmieniony separator na przecinek, podczas ładowania kolumny tabelki się pokrywają, niestety plik nie przechodzi. Importuje tylko nazwę kampanii, ew. grupy reklamowe, Najczęściej pojawia się komunikat - niejednoznaczny typ wiersza.

Jeśli np. wyrzucę z tabelki słowa kluczowe, plik się importuje - nagłówki, miejsca docelowe itd. Potem gdy jednak chcę dograć osobno słowa kluczowe, trwa to bardzo długo i też się nie udaje.

Co może być powodem błędu? Pomożecie

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Problem z importowaniem oferty do AdWords

Najlepszy Współtwórca
Ewidentnie jest coś nie tak w samym pliku csv.

Tak na szybko przyszło mi do głowy.

Pobierz do edytora inną kampanię. Eksportuj ją do pliku csv - będziesz miała wzór pliku.

Powklejaj w odpowiednie miejsca elementy i wtedy spróbuj zaciągnąć plik.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Niestety też nie pomogło Emotikon: Smutny

Plik jest odpowiednio sformatowany ma wymagane przecinki jako separator i dalej nic. Macie jakieś inne pomysły?

Czy może ma to związek z tym:

Wycofujemy zwykłe kampanie z reklamami z listą produktów. Przejdź na kampanie produktowe. Kampanie produktowe są lepiej dostosowane do potrzeb handlu detalicznego i łatwiej w nich zarządzać reklamami z listą produktów. Pod koniec sierpnia wycofamy zwykłe kampanie z reklamami z listą produktów. Przejdź na kampanie produktowe już teraz i skuteczniej reklamuj swoje produkty.

Najlepszy Współtwórca
trochę się pogubiłem... sądziłem, że chodzi o export/import zwykłego pliku csv kampanii cpc.

Ty teraz piszesz o Zakupach Google - nie pasowało mi od początku, że piszesz o przecinkach bo w csv wszystkie elementy są w kolumnach.

Co chcesz dokładnie zrobić? Czy w ogóle plik z listą produktów jest możliwy do zaciągnięcia do Edytora AdWords?
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Dominiku,

szukam rozwiązania. Chcę importować plik csv z ofertą książek jednej księgarni, np. ksiązki z działu psychologia to około 2000 tytułów. Chcę całą ofertę umieścić w taki sposób. W pliku wszystko jest w osobnych kolumnach, pogrupowane - każdy wiersz dotyczy taj samej kampanii, ale innej grupy reklam - dla której stworzyłam osobne nagłówki, itd.

W czasie importowania pliku wszystko układa się ok, jednak nie pobiera danych

Najlepszy Współtwórca
nie wiem czy odpisywać czy nie.... Dominik z tej strony Emotikon: Szczęśliwy

Jeszcze raz zadam pytanie. Czy chcesz zaimportować plik csv z przygotowaną kampanią na sieć wyszukiwania, czy listę produktów do merchant center?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Dominiku oczywiście Emotikon: Szczęśliwy

chcę zaimportować kampanię na sieć wyszukiwania...

Najlepszy Współtwórca
ok, to mam już jasność. Ten komunikat, który przytoczyłaś nie ma z tym nic wspólnego.

Natomiast dziwi mnie, że masz problemy z plikiem.

Tworzyłaś wszystko w pliku csv? Czy w edytorze?

Jeszcze raz zapytam o ewentualne zaciągnięcie danych z innej kampanii na edytor. Później wyeksportuj jako csv (zrób jakaś minimalną zmianę - w obrębie innej kampanii niż ta z którą masz problem) i od razu zaciągnij do edytora i publikuj na kampanię. Sprawdź czy przejdzie bez problemu.
Dominik Myślak