Obecnie 163 forumowiczów jest online
Obecnie 163 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pozostawienie 3 najlepszych reklam dla grupy i usunięcie pozostałych

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

W związku ze zmianami na mojej stronie, będę musiała zmienić linki docelowe, a nowe reklamy chcę budować na podstawie najlepszych dotychczasowych reklam.

Chciałabym dla każdej grupy reklam pozostawić po 2-3 reklam, które mają najwyższy CTR, a resztę usunać. Jest na to sposób, żeby zrobić to automatycznie przez konto adwords lub przez adwords editor? 

Dziękuję i pozdrawiam,

Agnieszka

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Agnieszka Z
września 2015

Dot.: Pozostawienie 3 najlepszych reklam dla grupy i usunięcie pozosta

Najlepszy Współtwórca

Automat możesz włączyć w nowej kampanii i testować różne reklamy. Możesz wybrać regułę i ustawić ganiczne paramety reklam (nie tylko CTR, może warto zbadać konwersję).

Te, które nie osiagną granicznego poziomu mogą zostać wstrzymane po określonym czasie.

Natomiast przy tworzeniu / kopiowaniu jesli ta granica jest różna dla każdej grupy reklam trzeba by napiać indywidualniy skrypt odnajdujący 3 z najwyższymi wartościami w danej grupie. Więcej czasu jednak zajmie jego pisanie i testowanie niż ręczna zmiana statusów reklam w kampanii (no chyba, że są ich tysiące).

Myślę, że warto wykorzystać istniejącą strukturę i jej najlepsze elementy z podmienionymi parametrami np url.  A kopię zrobić jako backup. Ae to oczywiście jedna z wielu możliwości i decyzja należy do Ciebie, bo znasz lepiej sytuację na koncie i rozmiar prac, które przed Toba stoją.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Agnieszko i przez konto adwords jak i edytor możesz szybko utworzyć nową kampanię, a wręcz po prostu skopiować obecną i zrobić z nią porządek...

Bądź pracować na obecnej i usuwać zbędne reklamy z grup reklam - przepraszam zalecam wstrzymanie.

One będą wstrzymane, ale będziesz widziała ich historię.

Zmianę adresów docelowych oczyszczonego konta możesz zrobić bardzo szybko w edytorze adwords wchodząc w zakładkę reklamy i edytując wszystkie - zmieniasz docelowy adres.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Agnieszka chyba chciała się głownie dowiedzieć, jak wyselekcjonować szybko z każdej grupy 3 reklamy z najwyższym CTR-em.
Otwierasz kartę "reklamy" w Adwords Edytorze
Klikaż pokaż statystyki i wybierasz zakres czasowy danych z których chcesz korzystać.
Eksportujesz sobie "obecny widok" w csv.
Filtrujesz najpierw wg nazwy grupu potem wg CTR(od najwyższego)- masz posortowane wg ctr w każdej grupie.
Tutaj pojawia się problem bo nie wiem jak "wyciągnać" po trzy reklamy z każdej grupy, może ktoś bedzie wiedział..?;> jak nie to trzeba usunąć te nieefektywnie ręcznie.
Potem podmieniasz urle i imoprtujesz zapisany plik do edytora.

Najlepszy Współtwórca
No widzisz moja odpowiedź chyba była za bardzo ukrytaEmotikon: Szczęśliwy Ja bym to zrobił na koncie adwords i prześledziłbym każdą grupę reklam w określonym zakresie. Zostawił w obrębie grup reklam po te 2-3 najskuteczniejsze reklamy. Pozostałe w obrębie grup reklam wstrzymał.

Otworzyłbym cała kampanię w edytorze. Dla zachowania całej historii zachował dotychczasową kampanię.

Skopiował ją w całości i wkleił do konta - oczywiście zmiana nazwy kampanii.

Otwierając zakładkę reklamy posortowałbym względem stanu reklamy i wszystkie wstrzymane reklamy usunął - w tej nowej kampanii nie będą potrzebne. poprzez wcześniejsze ich wstrzymanie łatwo je można posortować i usunąć.

Później zaznaczasz wszystkie pozostałe reklamy i zmieniasz w nich adres docelowy.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca

Uwaga...

Dominik poruszył ważny aspekt. 

Wstrzymanie a nie usuwanie. Idąc dalej napisał o zmianie urli w pozostawiaonych raklamach. Neistety to spowoduje ich usunięcie i utworzenienowych reklam.

Można to obejść.

Zmaiany url'i docelowych dokonujemy masowo na poziomie słów kluczowych. To jest atrybut dodatkowy dla słowa i nie powoduje jego usunięcia i dodania nowego (zachowujemy hiatorię) - można zmianiać wielokrotnie. Ten atrybut ma wyższy priorytet niż url reklamy. Dodatkowo do grup dodajemy nowe reklamy z nowymi url'ami, które po pewnym czasie moga zastąpić stare (wstrzymać) jak nowe zaczną pracowaćzgodnie z oczekiwaniami (historia + pełne zatwierdzenie umożliwiające wyświetlanie w top 3).

Najlepszy Współtwórca
wziąłem to pod uwagę Lech - tworząc nową zupełnie kampanię będziemy dopiero tworzyć historię i żeby sobie nie bruździć można po prostu te adresy podmienić - stara historia zostanie na starej kampanii.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję za podpowiedzi, przydadzą mi się z pewnością przy zmianie linków! Tak jak zaznaczył maciekf, zasadnicze moje pytanie dotyczyło automatycznego wstrzymania reklam o niskim CTR i pozostawienie jedynie najlepszych 2-3 aktywnych, ale widzę, że nie ma no automatu.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Agnieszka Z
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Automat możesz włączyć w nowej kampanii i testować różne reklamy. Możesz wybrać regułę i ustawić ganiczne paramety reklam (nie tylko CTR, może warto zbadać konwersję).

Te, które nie osiagną granicznego poziomu mogą zostać wstrzymane po określonym czasie.

Natomiast przy tworzeniu / kopiowaniu jesli ta granica jest różna dla każdej grupy reklam trzeba by napiać indywidualniy skrypt odnajdujący 3 z najwyższymi wartościami w danej grupie. Więcej czasu jednak zajmie jego pisanie i testowanie niż ręczna zmiana statusów reklam w kampanii (no chyba, że są ich tysiące).

Myślę, że warto wykorzystać istniejącą strukturę i jej najlepsze elementy z podmienionymi parametrami np url.  A kopię zrobić jako backup. Ae to oczywiście jedna z wielu możliwości i decyzja należy do Ciebie, bo znasz lepiej sytuację na koncie i rozmiar prac, które przed Toba stoją.