Obecnie 252 forumowiczów jest online
Obecnie 252 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podmiana banerów w okreslonym czasie i ich wygasanie

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Hej hej 

Chciałabym byście pomogli mi w ustawieniu kampanii. Postaram sięjasno wyjaśnić o co chodzi Emotikon: Szczęśliwy 

Otóż mam Kampanię Remarketingowa oraz GDN które idą stale i wciąż, w sobotę chcę zrobić jednorazową akcję -30% (tylko przez jeden dzień) czyli tylko przez sobotę Emotikon: Szczęśliwy 

Potrzebuję aby AdWords na sobotę podmienił mi banery z komunikatem tylko dzisiaj -30%, o 6:00 i wstrzymał wszystkie inne które mam. Emotikon: Szczęśliwy Natomiast o 23:59, żeby wstrzymał już nowe, a uruchomił stare Emotikon: Szczęśliwy 

Co wymyśliłam: 

Stworzyłam nową kampanię [REM] - 25% i wrzuciłam wszystkie listy remarketingowe do tej kampanii i ustawiłam harmonogram plus przyspieszone wyświetlanie reklam - pytanie czy to zadziała? 

W starej kampanii zmodyfikowałam stary harmonogram i wycięłam z niego sobotę. (czy to jest dobre zagranie?) 

W kampanii GDN - nie wiem w jaki sposób zadać komendę wstrzymaj reklamy oraz przywróć reklamę Emotikon: Szczęśliwy Tu tworzenie odrębnej kampanii nie ma sensu Emotikon: Szczęśliwy Pomożecie? Emotikon: Szczęśliwy 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna O
czerwca 2016

Dot.: Podmiana banerów w okreslonym czasie i ich wygasanie

Najlepszy Współtwórca
Cześć Anno,

Możesz spróbować zrobić to automatyzacją biorąc pod uwagę np. adres wyświetlany bądź docelowy. Jednorazowa automatyzacja, która o określonej godzinę włączy Ci nowe reklamy i druga automatyzacja ze wstrzymaniem całej nowej kampanii.

W sumie mogłaś to zrobić w jednej kampanii (jeśli wszystkie ustawienia są identyczne, a zmiana dotyczy tylko bannerów/reklam).

To o czym musisz pamiętać, to o wiele wcześniej wrzucić na konto te nowe bannery, by zostały zatwierdzone do dnia ich uruchomienia - weź poprawkę kilku dni.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna O
czerwca 2016

Najlepszy Współtwórca
Cześć Anno,

Możesz spróbować zrobić to automatyzacją biorąc pod uwagę np. adres wyświetlany bądź docelowy. Jednorazowa automatyzacja, która o określonej godzinę włączy Ci nowe reklamy i druga automatyzacja ze wstrzymaniem całej nowej kampanii.

W sumie mogłaś to zrobić w jednej kampanii (jeśli wszystkie ustawienia są identyczne, a zmiana dotyczy tylko bannerów/reklam).

To o czym musisz pamiętać, to o wiele wcześniej wrzucić na konto te nowe bannery, by zostały zatwierdzone do dnia ich uruchomienia - weź poprawkę kilku dni.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Cześć dzięki za szybką odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy już działam Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Zależy jaki masz podział w kampanii, a dokładnie czy w jednej grupie reklam masz wszystkie obecne bannerki.

Wystarczyłoby dodać nowe bannerki do drugiej grupy reklam i ustawić automatyzację na konkretne grupy reklam.

Sugeruje przetestowanie automatyzacji nieco wcześniej - czy zadziała prawidłowo.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Ustawia się to rzeczywiście bardzo prosto Emotikon: Szczęśliwy przetestujęEmotikon: Szczęśliwy Bardzo Ci dziękuję