Obecnie 258 forumowiczów jest online
Obecnie 258 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Otwieranie reklam w nowym oknie

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Czy jest jakiś sposób by otwierać reklamy graficzne AdWords w nowej karcie? 

Znalazłem informacje na angielsko języcznym forum, że jest to niewykonalne a próby ingerencji w kodzie strony (z perspektywy AdSense) mogą prowadzić do usunięcia konta. 

Chciałem dopytać czy faktycznie tak jest?

Oraz dlaczego reklamy w GDN nie mogą zostać wzbogacone o funkcię określania sposobu otwierania witryny reklamowanej? 

Nie trafia do mnie argument o negatywnym wpływie na UX bo jest po prostu nieprawdziwy w przypadku odpowiedniego wykorzystania tej funkcji. Są sytuacje, gdy jest to znacznie lepsze rozwiązanie i standardowego przejścia na inną stronę w ramach jednej karty.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Otwieranie reklam w nowym oknie

Wschodząca Gwiazda

szczerze nigdy nie zagłebiałem tematu,ale skoro na anglojęzycznym forum znalazłes takie info to zapewne jest prawdziwe, a czemu tak jest to już pytanie do samego google... ja np nie rozumiem czemu nie moge utworzyć kampanii kierowanej tylko na komórki, google podjeło taką decyzję więc musze z tym żyć Emotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca

Maciek wiesz, że możesz Emotikon: Szczęśliwy  wystarczy, że na sieci wyszukiwania dasz niskie CPC, na komórkach podniesiesz o x% - ale przecież to wiesz Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

oczywiście ze wiem, ale po co to kombinowanie... i tak te kilka klików z desktopów zawsze sie pojawia, czyli zupełnie niepotrzebny koszt

dodatkowo brak możliwości wyłączenia kierowania na tablety, a w wielu kampaniach koszt konwersji na tabletach jest nawet kilka razy większy niż na desktopach

tak więc tak jak wcześniej pisałem, trudno takie rzeczy zrozumieć, ale trzeba sie dostosować

Student ✭ ✭ ✭
maciekef zmieniając perspektywę "zupełnie niepotrzebny koszt" może stać się "całkiem przyzwoitym przychodem" Emotikon: Język
"brak możliwości wyłączenia kierowania na tablety" - generalnie brak pełnej segmentacji wg urządzeń jest męczący. Mam nadzieję, że docelowo będzie inaczej.

A wracając do sposobu otwierania stron docelowych z reklam AW:
Czy trigger na banerze Adwords otwierający w nowej karcie stronę, na której znajduje w danym momencie się użytkownik (w karcie gdzie user jest obecnie włączy się oczywiście strona docelowa reklamy) jest rozwiązaniem:
1. możliwym?
2. zgodnym ze wszystkimi zasadami Adwords?

Wschodząca Gwiazda

oczywiscie dotyczy to pojedyńczych klientów, ale jak jeszcze google pozwalało na dzielenie kierowanie na urządzenia(nawet zalecało tworzenie osobnych kampanii na poszczególne urządzenia) robiłem testy i w kilku wypadkach opłacalna była tylko reklama na komórki, tak wiec moje stwierdzenie "niepotrzebne koszty" poparte było niestety(albo stety) testami.

Student ✭ ✭ ✭
Zapewne jest tak jak piszesz. Chodziło mi o perspektywę dystrybutora reklam Emotikon: Szczęśliwy