Obecnie 57 forumowiczów jest online
Obecnie 57 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Numer przekierowania Google

Student ✭

Witam

Chciałabym dopytać o numer przekierowania Google. Swego czasu ustawiając go do pomiaru konwersji z połączeń ze strony www, zauważyłam, że numer nie działał np. następnego dnia, co mogło być uciążliwe przy próbie ponowienia kontaktu np. po kilku dniach.

Czy wiecie może, czy ta niedogodność dalej istnieje, czy zostało to jakoś zminimalizowane?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

Numer przydzielony w Google powinien być aktywny do czasu aktywnej kampanii. Jeżeli zauważyłaś, że nie działa, to skontaktuj się supportem i poproś o sprawdzenie numeru. Adaśko

Profesjonalista ✭ ✭

Dlaczego sadzisz że nie działał?

Pamietaj, liczba kliknięć jest równoznaczna z liczba połączeń (nawet w kampanii tylko połączenie), a po za tym można wygenerować nowy numer.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭

Może niedokładnie się wyraziłam. Numer jak najbardziej działa, z tym, że nie jest to jeden numer, ale zmienia się. W związku z tym, gdy wykręcałam od razu ze strony www to ok, ale gdy próbowałam zadzwonić na niego następnego dnia, otrzymywałam komunikat, że nie ma takiego numeru, ponieważ na stronie był już "podstawiany" nowy numer.

Profesjonalista ✭ ✭

Tak, dlatego Google pisze żeby np. nie zapisywać tych numerów ponieważ działają one dynamicznie.

To jest minus nr Google, dlatego czasem warto rozważyć posługiwanie się własnym bo i tak liczna kliknięć nie równa się liczbie połączeń.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Nowicjusz ✭

Cześć,

w takim razie jak zrobić, żeby komuś kto kliknie w reklamę nie wyświetlał się numer telefonu Google tylko mój?

Najlepszy Współtwórca

Mateusz wejdź w rozszerzenia połączeń i edytuj je. Dalej zorientujesz się już co należy zrobić. Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak