Obecnie 250 forumowiczów jest online
Obecnie 250 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowy typ kampanii: Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową

[ Edytowane ]
Pracownik Google

Drodzy Forumowicze,

zaczął się grudzień, co dla wielu reklamodawców oznacza tworzenie nowych, świątecznych kampanii.

Jeżeli nie mieliście jeszcze odwagi spróbować swoich sił w sieci reklamowej (pozostając jednocześnie przy starej, dobrej sieci wyszukiwania), nowy typ kampanii jest idealny dla Was.

Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową

Ten typ kampanii umożliwia lepsze i bardziej precyzyjne kierowanie w sieci reklamowej (nie rezygnując z sieci wyszukiwania) dające statystycznie wyższy CTR i ROI w GDN.

Więcej szczegółów w poście na blogu:  

http://adwords-pl.blogspot.com/2013/11/wybierz-nowy-skuteczniejszy-typ.html

...i w artykule w Centrum Pomocy https://support.google.com/adwords/answer/3437721?hl=pl"  

Miłego tworzenia nowych kampanii

pozdrawiam

Michał Kwiatkowski

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Nowy typ kampanii: Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć rek

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

No Dobra,

A co jeśli chcę reklamę tekstową tylko na GDN bez wyszukiwarki, kierowaną po słowach kluczowych?

Edit:

Sam sobie odpowiedziałem na pytanie:

Ustawienia -> Sieci -> Wybrać tylko sieć reklamową Google Emotikon: Bardzo szczęśliwy

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

dokładnie tak możesz zrobić - ta opcja nadal jest aktualna - chwilę mi zajęła odpowiedź bo to telefon, bo to coś innegoEmotikon: Język - trzeba było się zalogować na konto i zrobić screen Emotikon: Szczęśliwy

ScreenShot388.jpg

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

witam, czy ktoś Was wie jak skutecznie dodać drugą domenę go konta Google Merchant Center??

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Trochę odświeżam kotleta, ale zadziwił i rozbawił mnie dzisiejszy komunikat pod tytułem "Nasz najnowszy typ kampanii" :] 

searchgdn.jpg

Przecież ten typ kampanii jest już ho ho ho i jeszcze dłiużej.

Z tego co wiem ze szkoleń Google, to ten typ kampanii jest najmniej skuteczny.

Lepiej kierować reklamy albo na Search albo na GDN, a nie tego mieszańca.

Czy coś mnie ominęło?Emotikon: Język

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Kiedyś kampanie z automatu kierowane były na dwie sieci.
Natomiast Sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową działa nieco inaczej chociaż też na obu sieciach.
Wyświetleń w sieci reklamowej jest zdecydowanie mniej niż przy kierowaniu kontekstowym i miejsca dobierane są sensowniej dobierane co podnosi skuteczność i daje trafne wskazówki do dalszego rozwoju kampanii na sieć reklamową.
Koszty konwersji zazwyczaj są zadowalające a bardzo często niższe niż w kampanii głównej czyli na search, pomijam oczywiście zapytania związane z marką Emotikon: Szczęśliwy

Kampanie z rozszerzeniem na sieć reklamową zastąpiły dawne nieefektywne hybrydy na obie sieci.

Wschodząca Gwiazda
Tu jest fajne porównanie kampanii "Tylko sieć wyszukiwania" z kampanią "Sieć wyszukiwania z opcją Display Select" (na którą nastąpi niedługo automatyczna migracja właśnie aktywnych już kampanii "tylko sieć wyszukiwania" ) https://support.google.com/adwords/answer/343772 .

Adaśko

Student ✭ ✭ ✭
Dzięki Leszku za wyjaśnienie, bo jak dla mnie pierwsze skojarzenie to była właśnie ta hybryda.
Ciekawostka: Jestem właśnie na etapie porównania tej kampanii ze zwykłą na search. Klient prowadził do tej pory tę nową kampanię, a ja utworzyłem od podstaw na searcha. Jak na razie moja kampania wygrywa w wynikach. Transakcji o 70% więcej przy niższym koszcie pozyskania.

Oczywiście wyniki traktuje z dużym przymrużeniem oka Emotikon: Szczęśliwy

Tak jak wspomniałeś, to dobry podkład do utworzenia sensowej kampanii na GDN Emotikon: Szczęśliwy