Obecnie 247 forumowiczów jest online
Obecnie 247 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nieprawidłowe kliknięcia, ktoś namiętnie wyklikał reklamę.

Nowicjusz ✭

Witam,

Trafił mi się taki przypadek: 

słowo kluczowe, kilknięć 11, Nowych odwiedzin 9,09%(!!!), Nowych użytkowników 1(!!!), Współczynnik odrzuceń 90!  interwał - wczoraj, 18 listopada. Liczba zliczonych nieprawidłowych kliknięć 1. 

Śr. CPC to 2,40 więc fraza raczej droga wyklikana. 

Godzina 06 - 1 klik

Godzina 08 - 1 klik

Godzina 10  - 9 kliknięć. 

Tak jak by ktoś wchodził na backspace i na przeglądarce przechodził dalej.

Coś tu jest nie tak? 

Czy to nie powinno byś zaliczone jako nieprawidłowe?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Nieprawidłowe kliknięcia, ktoś namiętnie wyklikał reklamę.

[ Edytowane ]
Student ✭

Zdarza się, że system nie wykryje wszystkich nieprawidłowych kliknięć automatycznie, wówczas możesz otrzymać za nie kredyt. Przejdź na kartę "Płatności" i sprawdź czy nie otrzymałeś zwrotu za nadmiarowe kliknięcia. Pamiętaj, że występują opóźnienia statystyk konta i dane nie są dostępne natychmiast.

Nowicjusz ✭
Że może być zwrot za nadmiarowe to wiem. Bardziej mnie zastanawia czy taka statystyka może być podstawą do domniemania nieprawidłowych kliknięć. 1 UU na 11 Wejść.

Najlepszy Współtwórca
Pamiętaj, że ludzie sprawdzają często i porównują produkty u konkurencji. Dwa, że zliczenie nieprawidłowych kliknięć może działać z opóźnieniem na koncie adwords, więc teraz widzisz 1 nieprawidłowe, a jutro możesz zobaczyć więcej, itd.

Natomiast śledź co się będzie działo i notuj sobie takie sytuację bo jeśli faktycznie podejrzewasz o wyklikiwanie taką osobę to po pierwsze wykluczysz adres ip, a po drugie zgłosisz do google.
Dominik Myślak