Obecnie 289 forumowiczów jest online
Obecnie 289 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Lokalizacja reklam w sieci reklamowej

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Utworzyłam kampanię w sieci reklamowej, w lokalizacjach ustawiłam Polskę oraz język polski. Jednak moja reklama (tylko graficzna) wyświetla się również na zagranicznych stronach.

Co mogę zrobić by wyeliminować wyświetlanie w np. anglojęzycznych witrynach?

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Beata W
września 2015

Dot.: Lokalizacja reklam w sieci reklamowej

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Sprawdź czy te wejścia ze stron anglojęzycznych masz z terytorium Polski czy z zagranicy. Jeżeli są zagraniczne pomoże ustawienie Kieruj na osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie 

Jeżeli kliknięcia ze stron anglojęzycznych pochodzą z Polski sprawdź czy reklama jest kierowana tylko na język polski.

Pojedynczymi kliknięciami rosyjskojęzycznymi się nie przejmuj. Miejsca docelowe dla emisji reklam są ustalane automatycznie na podstawie przyjętych kryteriów kierowania, czasem może wkraść się nieścisłość. Niechciane miejsca docelowe zawsze możesz dodać do wykluczeń.

P.S. Nie napisałaś jeszcze jakie stosujesz opcje kierowania.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]

Przy ustawieniu tylko na PL i jęz. polski nie powinno być problemu z emisją tylko na stronach polskojęzycznych.

1. Sprawdź czy nie kierujesz reklam po słowach kluczowych i czy nie ma wśród nich słów anglojęzycznych. Być może to jest przyczyną

2. Zobacz też czy nie zaznaczyłaś dwóch języków: PL + EN

3. Zobacz czy nie kierujesz reklam wg list remarketingowych

4. Upewnij się też czy reklamy rzeczywiście są emitowane na stronach EN. Raport:

gdn.png

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Na początku wprowadzając słowa kluczowe nie zwróciłam uwagi, że jedno tak samo brzmi w j. angielskim. To może być powód wyświetlania reklam również na stronach anglojęzycznych. Czy w takim wypadku może choć trochę pomóc i zawęzić ustawienie w zaawansowanych opcjach kierowania - "kieruj na osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie"?

Mam też jeszcze jeden problem, bo strony anglojęzyczne już teraz wiem dlaczego się pojawiają. Jednak dokładnie przeglądając wszystkie miejsca docelowe, gdzie wyświetlały sie reklama znalazłam rosyjskojęzyczną stronę. Czy to może się czasem zdarzyć? Reszta ustawień jest ok i nie wiem co jeszcze mogę zrobić.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Beata W
września 2015

[ Edytowane ]

Sprawdź czy te wejścia ze stron anglojęzycznych masz z terytorium Polski czy z zagranicy. Jeżeli są zagraniczne pomoże ustawienie Kieruj na osoby w lokalizacji wybranej przeze mnie 

Jeżeli kliknięcia ze stron anglojęzycznych pochodzą z Polski sprawdź czy reklama jest kierowana tylko na język polski.

Pojedynczymi kliknięciami rosyjskojęzycznymi się nie przejmuj. Miejsca docelowe dla emisji reklam są ustalane automatycznie na podstawie przyjętych kryteriów kierowania, czasem może wkraść się nieścisłość. Niechciane miejsca docelowe zawsze możesz dodać do wykluczeń.

P.S. Nie napisałaś jeszcze jakie stosujesz opcje kierowania.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dziękuje za odpowiedzi, a stosuję kierowanie na słowa kluczowe i tematy (miałam wcześniej na zainteresowania i remarketing, czy to był błąd?) W jaki sposób mogę sprawdzić z jakiego kraju jest wejście, ponieważ w szczegółach wyświetleń nie mogę tego znaleźć.

Lokalizacje możesz sprawdzić używając raportu:

lokalizacje.png

W raporcie "Lokalizacje użytkownika" znajdziesz fizyczne lokalizacje. Ciekawszy może być raport "Geografia", który pokaże typ lokalizacji (fizyczna lokalizacja czy interesująca lokalizacja). link