Obecnie 136 forumowiczów jest online
Obecnie 136 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Listy remarketingowe

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Utworzyłam w piątek (18.07) dwie listy remarketingowe oparte na regułach i stworzyłam kampanię remarketingową na sieć reklamową.

Jednak o ile w liście utworzonej automatycznie widzę jakieś dane w rozmiarze listy to w dwóch stworzonych przeze mnie nie ma nic. Wiem, że aby remarketing był wyświetlany, to muszę zebrać 100 cookies. Czy jeśli ich nie zebrałam to nie pojawia się nic czy mam szukać gdzieś błędu w listach remarketingowych?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Beata W
września 2015

Dot.: Listy remarketingowe

Student ✭
Nie wiem jak AdWords traktuje "www". Na wszelki wypadek zastosowałbym
-URL zawiera: nazwa-sklepu/nazwa kategorii.

Z kolei
-URL zawiera: nazwa-kategorii
może Ci "łapać" inne strony, które będą miały słowo "nazwa-kategorii" w URL, a nie będą to strony kategorii.
Powiedzmy, że masz kategorię "swetry-welniane". Oprócz tego napisałaś kiedyś mały artykuł/wiadomość/cokolwiek na swoją stronę www.nazwa-sklepu/ciekawostki/najnowszy-hit-zimy-swetry-welniane". Wtedy użytkownicy, którzy czytali ten artykuł też znajdą się na Twojej liście użytkowników, którzy odwiedzili produkty danej kategorii, mimo że wcale tego nie zrobili.
Reasumując najbezpieczniej będzie
-URL zawiera: nazwa-sklepu/nazwa-kategorii

Co do drugiego pytania... Nie bardzo rozumiem celowość takiego zabiegu.
Osobiście doradzam Ci tworzyć jak najprostsze listy remarketingowe, a następnie z nich tworzyć kombinacje niestandardowe. Czyli w Twoim przypadku utworzyć dwie listy a następnie je łączyć (choć podkreślam, że nie mogę wymyślić w jakim celu chcesz to robić i moja odpowiedź może nie pasować do Twojego przypadku)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭

Przyczyn może być kilka.

Możliwe, że skonfigurowane przez Ciebie reguły wykluczają się na wzajem, bądź definiują bardzo wąską liczbę użytkowników. Dodatkowo utworzyłaś listę w piątek i możliwe (nie wiem jak duży ruch masz na stronie), że przez weekend nikt nie spełnił określonych przez Ciebie reguł.

Doradzić mogę abyś poczekała jeszcze jakiś czas. Jeśli nic się nie zmieni, sprawdź wszystko jeszcze raz:

- czy tag remarketingowy wklejony jest na wszystkich stronach,

- czy reguły określone są poprawnie,

- czy zaistniał ruch określony przez reguły (sprawdź w Analytics, lub sama przeprowadź odpowiednią sekwencję)

Jeśli nic się nie zmieni, będziemy kombinować dalej Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Beata musisz mieć 100 "chętnych" na liście abyś mogła uruchomić remarketing. Cierpliwości.

Adaśko

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

To, że kampania muszę mieć 100 ciastek to wiem, bardziej martwił mnie brak danych ale chyba mam jakiś błąd w listach, bo utworzyłam testową listę i od razu mam dane w rozmiarach list (screen). Będę kombinować i ewentualnie wtedy się odzywać.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Chciałabym się upewnić jak poprawnie lub jak lepiej budować listy remarketingowe.
Adresy URL w sklepie internetowym mają strukturę : www.nazwasklepu/nazwa-kategorii/nazwa-podkategorii/produkt.html
oraz www.nazwasklepu/nazwa-marki/produkt.html

Jeśli chcę kierować reklamy do osób, które odwiedziły wszystkie podstrony z danej kategorii, to w listach wstawiam:
- URL zawiera: nazwa-kategorii
- URL zawiera: www.nazwa-sklepu/nazwa-kategorii
Jak jest lepiej czy to bez różnicy? Dodatkowo czy mogę połączyć w jednej liście reguły z kierowaniem na użytkowników, którzy odwiedzili produkty przez kategorię i marki, bo do tych samych produktów można przejść z marki i kategorii (posiadają różne adresy URL). Czy lepiej jest utworzyć mimo wszystko oddzielne listy?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Beata W
września 2015

Student ✭
Nie wiem jak AdWords traktuje "www". Na wszelki wypadek zastosowałbym
-URL zawiera: nazwa-sklepu/nazwa kategorii.

Z kolei
-URL zawiera: nazwa-kategorii
może Ci "łapać" inne strony, które będą miały słowo "nazwa-kategorii" w URL, a nie będą to strony kategorii.
Powiedzmy, że masz kategorię "swetry-welniane". Oprócz tego napisałaś kiedyś mały artykuł/wiadomość/cokolwiek na swoją stronę www.nazwa-sklepu/ciekawostki/najnowszy-hit-zimy-swetry-welniane". Wtedy użytkownicy, którzy czytali ten artykuł też znajdą się na Twojej liście użytkowników, którzy odwiedzili produkty danej kategorii, mimo że wcale tego nie zrobili.
Reasumując najbezpieczniej będzie
-URL zawiera: nazwa-sklepu/nazwa-kategorii

Co do drugiego pytania... Nie bardzo rozumiem celowość takiego zabiegu.
Osobiście doradzam Ci tworzyć jak najprostsze listy remarketingowe, a następnie z nich tworzyć kombinacje niestandardowe. Czyli w Twoim przypadku utworzyć dwie listy a następnie je łączyć (choć podkreślam, że nie mogę wymyślić w jakim celu chcesz to robić i moja odpowiedź może nie pasować do Twojego przypadku)