Obecnie 137 forumowiczów jest online
Obecnie 137 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Listy remarketingowe (Niestandardowe kombinacje w Google AdWords)

Nowicjusz ✭

Witam,

mam zagwostkę :-/ Utworzyłem w Google Analytics listy "Użytkownicy, którzy odwiedzili wszystkie strony damskie w ciągu 540 dni" oraz "Użytkownicy, którzy odwiedzili strony kategorii w ciągu 90 dni". Teraz chciałbym utworzyć w Google AdWords niestandardową ich kombinację, aby otrzymać "Użytkowników, którzy odwiedzili strony kategorii damskich w ciągu 90 dni". Jak to zrobić?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Nie łatwiej by było utworzyć już w analytics taką kombinację? Podałbyś adres strony www i opisał co dokładnie chcesz zrobić - jaką listę chcesz uzyskać.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Właśnie cała "zabawa" polega na tym, że polecono mi to zrobić w Google AdWords. Nie jestem pewien, którą z opcji wybrać.

Profesjonalista ✭

Cześć.

Wybierz opcję, której będziesz się później trzymał, jak będziesz dodawać kolejne listy Emotikon: Szczęśliwy.

Osobiście listy remarketingowe tworzę w Google Analytics, zazwyczaj na podstawie segmentów. Późniejszą analizę strony, czy wyników będziesz przeprowadzał w GA, do tego potrzebne Ci będą segmenty. Więc dla oszczędności czasu i porządku, moim zdaniem, lepiej zrobić to w GA.

Na etapie tworzenia kampanii masz również możliwość dodawania i wykluczenia list remarketingowych. Dodatkowo wtedy będziesz widział dokładnie do kogo kierujesz kampanie i kogo wykluczasz. I poza tym jeśli nie opiszesz sobie w jasny sposób listy przygotowanej w AdWords, to później możesz się zastanawiać "co autor miał na myśli".

Stąd osobiście preferuje najpierw tworzenie list poprzez GA.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Nowicjusz ✭

Mam stworzyć listy w Google AdWords na podstawie kombinacji list z Google Analytics.

Najlepszy Współtwórca

Łatwiej by było, gdybyś podał adres strony i opisał co chcesz osiągnąć.

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭

Przygotować listy w Google Analytics i przesłać je do AdWords. Następnie na etapie tworzenia kampanii w opcji Odbiorcy (dla sieci wyszukiwania) lub w opcji Sieć reklamowa (dla sieci reklamowych) będziesz mógł taką listę dodać lub wykluczyć.

Oczywiście Google Analytics i Google AdWords musisz mieć ze sobą połączone.

Nowicjusz ✭

Utworzyłem w Google Analytics listy "Użytkownicy, którzy odwiedzili wszystkie strony damskie w ciągu 540 dni" oraz "Użytkownicy, którzy odwiedzili strony kategorii w ciągu 90 dni". Teraz chciałbym utworzyć w Google AdWords niestandardową ich kombinację, aby otrzymać "Użytkowników, którzy odwiedzili strony kategorii damskich w ciągu 90 dni".

Profesjonalista ✭

Ok, czytanie ze zrozumieniem się kłania Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli chcesz utworzyć "Użytkowników, którzy odwiedzili strony kategorii damskich w ciągu 90 dni", to ja bym taką listę stworzył w GA i przesłał do AdWords. Masz już listę "Użytkownicy, którzy odwiedzili wszystkie strony damskie w ciągu 540 dni", to analogicznie tworzysz nową listę i w opcjach wpisujesz 90 dni. 

Nowicjusz ✭

Wiem, jak taką listę utworzyć w Analytics. Jednak nasz analityk polecił mi stworzyć takie listy kombinacyjne w AdWords (na podstawie list z Analytics).

Dot.: Listy remarketingowe (Niestandardowe kombinacje w Google AdWords

Najlepszy Współtwórca

Najpierw zacząłbym od dodania nowej listy remarketingowej identycznej (jak sugeruje Bartek) z Użytkownicy, którzy odwiedzili wszystkie strony damskie w ciągu 540 dni ale ustawił ją na 90 dni, aby obie listy miały ten sam zakres dni.

Stary interfejs:

Screen Shot 01-10-18 at 11.31 AM.PNG

a następnie 

Screen Shot 01-10-18 at 11.32 AM.PNG

Screen Shot 01-10-18 at 11.32 AM 001.PNG

Screen Shot 01-10-18 at 11.33 AM.PNG

i wybierasz te dwie listy, ale faktycznie dodałbym nową listę remarketingową identyczną z Użytkownicy, którzy odwiedzili wszystkie strony damskie w ciągu 540 dni ale ustawił ją na 90 dni, aby obie listy miały ten sam zakres.

Nowy interfejs

klucz francuski z prawej

Screen Shot 01-10-18 at 11.42 AM.PNG

Screen Shot 01-10-18 at 11.42 AM 001.PNG

Screen Shot 01-10-18 at 11.41 AM.PNG

Screen Shot 01-10-18 at 11.41 AM 001.PNGScreen Shot 01-10-18 at 11.41 AM 002.PNG

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Na wstępie daję "like" za poświęcony czas i profesjonalną pomoc ze screenami Emotikon: Szczęśliwy

1. Dlaczego to jest istotne, aby obie listy miały ten sam zakres dni? Jeżeli wezmę odbiorców, którzy byli na Liście 1 (90 dni) i jednocześnie byli na Liście 2 (540 dni) to nie otrzymam ostatecznie listy z krótszym zakresem dni - Lista 3 (90 dni)?

2. Aby wybrać część wspólną z list "Użytkownicy, którzy odwiedzili wszystkie strony damskie" i "Użytkownicy, którzy odwiedzili strony kategorii" powinienem wybrać dwa razy opcję "Każdy z tych odbiorców (ORAZ)"?

3. Czy kolejność wybory tych list jest obojętna? Mogę najpierw wybrać listę "Użytkownicy, którzy odwiedzili wszystkie strony damskie" i następnie "Użytkownicy, którzy odwiedzili strony kategorii", ale na odwrót też będzie OK?

Najlepszy Współtwórca

1. zerknij na https://support.google.com/adwords/answer/2549111?hl=pl i informację

"Listy możesz dowolnie łączyć. Możesz np. wybrać pięć list i zależność ORAZ, klikając w menu opcję „wszyscy odbiorcy” i dodając pięć list lub klikając link Dodaj kolejną i dodając pięć list w pięciu osobnych wierszach. Po utworzeniu kombinacji niestandardowej okresy członkostwa pozostają bez zmian dla każdej listy remarketingowej, która stanowi część kombinacji. Liczba plików cookie w kombinacji niestandardowej jest aktualizowana co kilka godzin."

2. Pod wskazanym linkiem jest to wyjaśnione

3. Nie powinno mieć to znaczenia

Dominik Myślak