Obecnie 301 forumowiczów jest online
Obecnie 301 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Które słowo kluczowe wybierze AdWords

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej!

Wiem, że wałkowałem już tutaj kilka razy ten temat, ale na prawdę chciałbym to zrozumieć w 100%

Dlatego proszę nie złośćcie się, że się powtarzam.

Pytanie: Które słowo kluczowe wybierze AdWords i dlaczego:

+biale +tanie +buty CPC: 20zł

+białe +tanie +buty +super CPC: 1zł

Wyszukiwana fraza: super białe tanie buty

Dzięki

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Może wybrać oba Emotikon: Szczęśliwy

Bardziej pasuje druga wersja, ale przez fakt, że masz 20 zł stawki, to ranking tej pierwszej wersji może być wyższy i system może ją pokazać. 

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Dzięki Dominik!

Czyli mam rozumieć, że ten mechanizm nie jest czarno-biały :-)

Moje pytanie wzięło się stąd, że zrobiłem mały test:

a) [czerwony buty nike] stawka: 0.1

b) +czerwone +buty +nike stawka: 2

Słowo a nie pokazuje się prawie wcale lub bardzo nisko. Słowo b pokazuje się na pozycji pierwszej, ale nie na dopasowanie ścisłe.

Czyli system mimo, że mógłby pokazać słowo w luźniejszym dopasowaniu to jednak tego nie robi - nie było nawet jednego wyświetlenia, bo faworyzuje to, które dokładnie pasuje do wyszukiwanego hasła mimo śmiesznie niskiej pozycji.

I zdaje mi się, że to jest regułą jeśli porównujemy dopasowanie ścisłe do przybliżonego. Stawka nie ma tu znaczenia. Przynajmniej tak wychodzi z moich testów na różnych kontach.

I teraz szukałem odpowiedzi czy to też będzie regułą gdy mamy bardziej pasujące słowo kluczowe z niższą stawką vs mniej pasujące słowo kluczowe z wyższą stawką. Oba w modyfikatorze przybliżonego.

Na pewno zrobię za jakiś czas testy - ciekawi mnie to po prostu :-)

Gdyby ktoś jeszcze chciał się podzielić swoimi doświadczeniami to proszę dać znać!

Jeszcze raz dzięki!

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”