Obecnie 281 forumowiczów jest online
Obecnie 281 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kilka pytań odnośnie głównie MCK

Student ✭ ✭

Witajcie ponownie forumowiczeEmotikon: Szczęśliwy

Mam do was kilka pytań głównie odnośnie MCK.

1. Chcę poprzenosić obecne konta Adwords do MCK, żeby mieć wszystko w 1 miejscu. Teraz pytanie o emaile osób mających dostęp do MCK. Chciałabym, żeby pracownicy firmy (niższego szczebla) mieli dostęp tylko do poszczególnych kampanii powiedzmy do 3, a do reszty nie. Jak sprawa wygląda podpięcia emaila? Rozumiem, że osoby te mające w tej chwili dostęp do obecnych kont nie mogą mieć dostępu na tych samych emailach (chyb aże w grę wchodzi uwolnienie emaila i zastąpienie go fikcyjnym)? A po dwa chciałabym żeby pracownik, który do tej pory miał dostęp do każdego konta oddzielnym emailem miał dostęp do tych 3 kont w MCK na 1 emailu (żeby było łatwiej). Jak wygląda sprawa podpięcia użytkownika i wysyłania zaproszeń? Oczywiście mój email ma być emailem nadrzędnym i administracyjnym.

1. Jak wygląda sprawa budżetu na koncie MCK. Czy każde konto ma oddzielny budżet i muszę oddzielnie robić przelewy? Czy mogę połączyć np. budżet z 2 kampanii albo ze wszystkich razem w 1 i robić przelew 1 wspólny?

1. Czy konta klientów lepiej jest podpinać pod 1 MCK a konta firmowe pod zupełnie inne MCK? I wtedy je np. połączyć? Czy lepiej nie? Jakie macie doświadczenia w tej kwestii.

Mam nadzieję, że mniej więcej zrozumiale się wypowiedziałam. Jak zawsze liczę na waszą NIEZASTĄPIONĄ pomoc.

Pozdrawiam-Ania

Odpowiedź eksperta 2verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna B
września 2015

Dot.: Kilka pytań odnośnie głównie MCK

Najlepszy Współtwórca
Możesz stworzyć kilka kont MCK i połączyć je pietrowo (do trzech poziomów)
Wtedy pracownikom dajesz dosteo do wybranych kont MCK a za ich pomocą mają dostęp tylko do wybranych kont.
Możesz wykorzystać konta Google, które już mają pracownicy (należy je uwolnić od kont AdWords).
Jeśli masz sporo kont własnych możesz wydzielić je do osobnego MCK ale może wystarczy etykieta.

Każde konto ma własny budżet. Podłączenie pod MCK nic nie zmienia.
Jeśli chcesz integrować rozliczenia to jest usługa MDS /MDO, którą uruchamia się na poziomie najwyższego MCK ale to osobny temat.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

ad. 1 Zastanów się nad konkretnym przydziałem dla pracowników. Każdemu z nich możesz utworzyć odrębne MCK. Czyli masz swoje MCK i tworzysz podrzędne MCK dla każdego z pracowników. Konkretne konta Klientów przenosisz do konkretnych kont MCK pracowników. Jeśli jakieś konto wymaga współpracy to dodajesz maila administracyjnego dla nowego użytkownika danego konta Klienta.

Bądź jeśli na danym podrzędnym MCK mają pracować dwie i więcej osób to możesz do tego MCK przypisać więcej użytkowników z dostępem administracyjnym.

ad. 2 Poczytaj o menadżerze MDS - budżet może być wspólny i dostajesz jedną fakturę od google, ale musisz spełnić wymagania.

W innym wypadku każde konto musisz zasilać osobno.

ad. 3 Wiedząc już, że możesz tworzyć MCK wyższego i niższego szczebla możesz w odpowiedni sposób posortować swoje konta. Tak jest wygodniej. Ja mam wręcz osobne MCK dla kont, których już nie prowadzę, ale doglądam je od czasu do czasu. Dzięki temu w moim głównym MCK nie mam bałaganu.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Możesz stworzyć kilka kont MCK i połączyć je pietrowo (do trzech poziomów)
Wtedy pracownikom dajesz dosteo do wybranych kont MCK a za ich pomocą mają dostęp tylko do wybranych kont.
Możesz wykorzystać konta Google, które już mają pracownicy (należy je uwolnić od kont AdWords).
Jeśli masz sporo kont własnych możesz wydzielić je do osobnego MCK ale może wystarczy etykieta.

Każde konto ma własny budżet. Podłączenie pod MCK nic nie zmienia.
Jeśli chcesz integrować rozliczenia to jest usługa MDS /MDO, którą uruchamia się na poziomie najwyższego MCK ale to osobny temat.

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

ad. 1 Zastanów się nad konkretnym przydziałem dla pracowników. Każdemu z nich możesz utworzyć odrębne MCK. Czyli masz swoje MCK i tworzysz podrzędne MCK dla każdego z pracowników. Konkretne konta Klientów przenosisz do konkretnych kont MCK pracowników. Jeśli jakieś konto wymaga współpracy to dodajesz maila administracyjnego dla nowego użytkownika danego konta Klienta.

Bądź jeśli na danym podrzędnym MCK mają pracować dwie i więcej osób to możesz do tego MCK przypisać więcej użytkowników z dostępem administracyjnym.

ad. 2 Poczytaj o menadżerze MDS - budżet może być wspólny i dostajesz jedną fakturę od google, ale musisz spełnić wymagania.

W innym wypadku każde konto musisz zasilać osobno.

ad. 3 Wiedząc już, że możesz tworzyć MCK wyższego i niższego szczebla możesz w odpowiedni sposób posortować swoje konta. Tak jest wygodniej. Ja mam wręcz osobne MCK dla kont, których już nie prowadzę, ale doglądam je od czasu do czasu. Dzięki temu w moim głównym MCK nie mam bałaganu.

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Przy MDS budżet nie jest wspólny. Każde konto ma osobny budżet (zamówienie) zarządzany z poziomu każdego konta indywidualnie. Wspólne za to jest rozliczanie i fakturowanie w ramach przyznanego limitu.

Student ✭ ✭
czyli powiedzmy, że zrobię tak. Utworzę kilka kont MCK. Użytkownikowi 1 - dam dostęp co MCK 1, innemu "użytkownikowi 2" dam dostęp do MCK 2 etc. A ja jak podepnę wszystkie konta MCK (analogicznie jak Adwords) mam dostęp do wszystkich kont wówczas tak. Moje konto będzie kontem nadrzędnym? A czy podpięcie użytkownika do 1 MCK przebiega jak w standardowym koncie Adwords, że wysyłam zaproszenie z uprawnieniami administracyjnymi? (wtedy użytkownik potrzebuje mieć tylko 1 uwolniony email,a nie kilka-jak dotychczas, że musiał na każde konto logować się z innego emaila, db to rozumiem?

Najlepszy Współtwórca
Dokładnie tak.

Student ✭ ✭
Tak dokładnie o to mi chodzi, żeby było wspólne rozliczanie i mniej zabawy z przelewami. Leszku a w praktyce może to zrobić każdy? Bo nie bardzo widzę informacje jakie są ku temu przeciwwskazania. I jak MDS zrobić?

Najlepszy Współtwórca

Student ✭ ✭
dziękuje za pomoc.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie da się samemu zrobić. Trzeba podpisać stosowna umowę z Google po przejściu weryfikacji.
Nie będę pisał jak kiedyś wyglądała cała procedura, bo wszystko się zmienia.
Jest limit czasu funkcjonowania konta MCK, firmy oraz poziom wydatków jaki należy osiągnąć aby spełnić wymogi. Po zaakceptowaniu umowy dostaje się limit środków którym można dysponować na kontach podpiętych do struktur MCK. Zarządzanie odbywa się z poziomu użytkownika najwyższego MCK.
Każdemu kontu możesz przyznać (zamówić) budżet w określonej wysokości (lub bez limitu - tyle ile konto jest w stanie wydać oczywiście w ramach limitu MDS) i na określony czas lub na stałe.
Budżety na kontach nie mogą być przekroczone podobnie jak wpłata na przy tradycyjnym rozliczaniu. Na koniec miesiąca następuje podsumowanie wszystkich rzeczywistych wydatków z zamówionych budżetów i na tę sumę wystawiana jest jedna faktura z rozbiciem wydatków na poszczególne konta. Płatność za fakturę reguluje się zgodnie z zapisami w umowie. Zapłata zwiększa ponownie limit który był obciążony wydatkami na poszczególnych kontach.

O kontach, które można podłączyć przeczytasz w art. pomocy. Jeśli chodzi o kryteria do przystąpienia do MDS zadzwoń na telefon Pomocy AdWords uzyskasz aktualną informację o czasie i poziomie wydatków i ew inne wymogi które należy spełnić.

Konta można podpinać i odpinać od rozliczanie za pomocą MDS.
Możesz tworzyć więcej faktur jeśli potrzebujesz grupować wydatki w jakimś celu. Można też przenosić konta pomiędzy fakturami.

Więcej jak to funkcjonuje :
https://support.google.com/adwords/answer/63031?hl=pl&ref_topic=21082

Student ✭ ✭
A jeszcze ostatnie pytanie. Oczywiście jak przenoszę konta do MCK, to budżet przenosi się razem i wszystkie ustawienia etc, tak? I normalnie dalej korzystam z ustawień i obsługi konta jak w starym Adwords?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Oczywiście, wszystko się przenosi i działa jak wcześniej.

To tak naprawdę nie są przenosiny lecz przyznanie dostępu tzw. menadżerowi konta. Zmienia się struktura dostępu i uprawnienia al konto działa jak dotychczas.
Tylko w przypadku odpięcia konta od MCK, jeśli konto zasilane było z MDS, nastąpi wstrzymanie wyświetlania reklam. Trzeba wtedy do odłączonego konta dodać na nowo dane rozliczeniowe.

Student ✭ ✭
A jeśli konto ma budżet do wykorzystania a ja odepnę je od MCK to czy będzie dalej samodzielnie działać?

Najlepszy Współtwórca
Jeśli jest to konto rozliczane indywidualnie (przedpłata lub płatność po) to będzie działało po odłączeniu bez zmian (budżet na zwykłym koncie nie ma związku z MCK).

Jeśli budżet jest z MDS to przestanie działać po kilku minutach i trzeba dodać indywidualne dane płatnicze lub podpiąć do innego MCK z MDS.