Obecnie 328 forumowiczów jest online
Obecnie 328 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie słów kluczowych na stronę z wynikami wyszukiwania sklepu

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Hej,

mam pytanie dotyczące zasad kierowania reklam na strony docelowe:

klient posiada sklep oferujący produkty posiadające takie cechy jak kolor, smak, kształt. Niestety, nie ma wprowadzonych filtrów na listingach i mieć ich nie będzie na razie.

Chcę kierować precyzyjnie użytkownika na to, czego szuka np. herbata ziołowa mięta >> listing tylko z herbatą miętową. Mogę to zrobić, lecz tylko poprzez kierowanie go na wyniki wewnętrznej wyszukiwarki sklepu (np. domena.pl/search?term=mieta)

I tu pytanie: czy nie naruszam zasad AdWords, kierując użytkownika na wyniki wyszukiwania sklepu tak długo, jak dostarczam mu precyzyjnej odpowiedzi na jego potrzeby? Przeglądałem przed chwilą ponownie zasady AdWords by mieć pewność, lecz nie znalazłem wzmianki o tym.

Odpowiedź eksperta 3verified_user
3 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dawid D
września 2015

Dot.: Kierowanie słów kluczowych na stronę z wynikami wyszukiwania skl

Wschodząca Gwiazda
Nie ma tu nic (a przynajmniej ja tego nie widzę) co miało by łamać/naruszać zasady Adwords. Im precyzyjniej kierujesz tym lepiej zarówno dla użytkownika jak i reklamodawcy. Byle by linki dobrze działały i nie zwracały stron z błędami np. 404.

Miałam taki przypadek, gdzie na sklepie zmieniło się coś w mechanizmie działania linków i nagle linki jakie kierowały do wyników wyszukiwania wew. zwracały 404.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Cześć Dawid. Ja stosowałem takie metody kierowanie jakie ty sugerujesz i nie ma z nimi żadnego problemu. Więc "do it" :-). Adaśko

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Nie ma w takiej sytuacji problemu jeśli chodzi o Zasady AdWords. Jenak są kwestie, których trzeba być być świadomym.
Pierwsza sprawa to doświadczenie strony docelowej - nie zawsze wypada dobrze jak strona kategorii - to rzecz do sprawdzenia. Decyzję podejmiesz i tak po sprawdzeniu skuteczności takiego rozwiązania.

Druga ważna sprawa to dane w G. Analytics. Jeśli śledzisz wewnętrzną wyszukiwarkę to jej statystyki będą zaburzone o wyszukiwania genarowane odwiedzinami z Twojej kampanii.

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Nie ma tu nic (a przynajmniej ja tego nie widzę) co miało by łamać/naruszać zasady Adwords. Im precyzyjniej kierujesz tym lepiej zarówno dla użytkownika jak i reklamodawcy. Byle by linki dobrze działały i nie zwracały stron z błędami np. 404.

Miałam taki przypadek, gdzie na sklepie zmieniło się coś w mechanizmie działania linków i nagle linki jakie kierowały do wyników wyszukiwania wew. zwracały 404.
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Cześć Dawid. Ja stosowałem takie metody kierowanie jakie ty sugerujesz i nie ma z nimi żadnego problemu. Więc "do it" :-). Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dzięki serdeczne za potwierdzenie! Zasuwam zatem Emotikon: Szczęśliwy
Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Nie ma w takiej sytuacji problemu jeśli chodzi o Zasady AdWords. Jenak są kwestie, których trzeba być być świadomym.
Pierwsza sprawa to doświadczenie strony docelowej - nie zawsze wypada dobrze jak strona kategorii - to rzecz do sprawdzenia. Decyzję podejmiesz i tak po sprawdzeniu skuteczności takiego rozwiązania.

Druga ważna sprawa to dane w G. Analytics. Jeśli śledzisz wewnętrzną wyszukiwarkę to jej statystyki będą zaburzone o wyszukiwania genarowane odwiedzinami z Twojej kampanii.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
@Lech Krupa - dziękuję za uwagi, faktycznie to są detale mogące zaburzyć monitorowanie, będę o nich pamiętał.

Student ✭ ✭
To ja tylko dodam że jeśli produkty na sklepie mają w nazwie wszystkie szczegóły to może Ci się sprawdzić typ kampanii DSA. Przy takiej kampanii dajesz tylko teksty reklamowe bez nagłówków, bo te same będą się generować i dynamiczne cele. Dla przykładu:
Nazwa produktu to "Bluza nike czerwona seria WPODE rozmiar xxl". Jeśli teraz ktoś wpisze w wyszukiwarkę "bluza nike WPODE xxl" to pokaże się twoja reklama, która skieruje automatycznie klienta na stronę tego produktu Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
@Artur, sprawdzałem te kampanie, akurat nie sprawdzały się w moim przypadku. Produktów jest tyle, że idzie to ogarnąć, ale dzięki za przypomnienie o tej funkcji Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭
a próbowałeś połączyć to z RLSA?