Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 191 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie reklam na produkty o różnej wadze

Student ✭ ✭ ✭

Cześć wszystkim,

Pytanie może i banalne, ale chciałbym zasięgnąć waszej eksperckiej opinii Emotikon: Mrugający

Mam produkty o różnej wadze, 0,25 kg, 1kg i np 6x1kg. Produkt skierowany do gastronomii, biur itp. Jednostki indywidualne raczej wykluczam.

Jaki będzie najlepszy sposób kierowania takiej reklamy? Czy kierować na konkretny produkt wybierajac sobie wagę produktu sugerując się np. ilością ocen tego produktu, czy kierować na całą kategorię.

Dodam że kategorię podzielonę są według producentów, a sam produkt to kawa - ziarnista lub mielona.

Wiem że mogę testować różne rozwiązania kierując najpierw na produkt, a pozniej na kategorię, ale chciałbym skrócić ten proces.

Co według was lepiej się sprawdza?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Kierowanie reklam na produkty o różnej wadze

Najlepszy Współtwórca
Sądzę, że częściej wyszukiwane są frazy kawa ziarnista itp. Czyli ogolniejsze frazy - kierowałbym je na kategorię i już ktoś sam wybierze wagę.

Natomiast jeśli zobaczyłbyś w wyszukiwanych frazach, że ktoś wpisał jakąś konkretniejszą frazę z wagą - tworzysz grupę reklam i linkujesz do konkretnego produktu.
Dominik Myślak

Profesjonalista ✭
Najlepiej zawsze kierować tak żeby użytkownik trafił na stronę najbardziej odpowiadającą temu co szukał więc jakiejś uniwersalnej odpowiedzi nie ma - wszystko zależy od podziału sklepu, zapytań użytkowników, możliwości kierowania na konkretne kombinacje, itd. Tak jak pisze Dominik najlepiej tak podzielić kampanię, żeby kierować użytkowników w zależności od tego jak szczegółowo szukają.
Jak ktoś szuka danego producenta -> na stronę produktów danego producenta, jak szuka dodatkowo ziarnistej kawy -> najlepiej żeby trafił na stronę z listą kawy ziarnistej danego producenta, jak doda wagę -> konkretny produkt.

Przy bardziej ogólnych zapytaniach możesz albo kierować na powiedzmy wszystkie kawy ziarniste wszystkich producentów albo przetestować np kierowanie na kawę którą chciałbyś najbardziej sprzedawać. Testy, testy, testy Emotikon: Szczęśliwy Możesz albo skrócić proces do minimum, albo wyciągnąć z kampanii ile się da.

Wschodząca Gwiazda
Przy kawie nie kieruj się wagą ale raczej marką i rodzajem (ziarnista, kapsułki, rozpuszczalna itp). Na pewno popularne są frazy "kawa ziarnista" czy "kawa ziarnista do ekspresów" itp. Ale nie zapominaj, że ludzie przywiązują się do marek (smaku) i kupują kawę przeważnie tą, którą lubią pić (sam tak mam). Więc warto kierować reklamę na frazę typu "tu_nazwa_marki kawa ziarnista", "kawa tu_nazwa_marki" itp. Pamiętaj, że czym więcej trafnych (efektywnych) fraz tym masz bardziej dochodową kampanię. Skorzystaj z planera by dobrać frazy https://adwords.google.com/KeywordPlanner

Adaśko

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Dzięki za odpowiedzi.

Wszystkie powyższe sugestie są już użyte w kampani. Mam kampanię na ogólne frazy, kampanię na frazy producent+rodzaj kawy, kampanię PLA i dynamiczny remarketing, a teraz tworzę mega rozbudowaną kampanię na słowa kluczowe "marka+nazwa danego produktu" i tutaj pojawiają się różne wagi produktów. Będę męczył klienta żeby dodał opcję wyboru wagi już na stronie danego produktu, ale to torche potrwa, a kamapnię już muszę odpalać.

Tak jak myślałem nie ma uniwersalnego rozwiązania Emotikon: Szczęśliwy Myślałem że któreś statystycznie wyjdzie lepiej Emotikon: Szczęśliwy

Nie chec wysyłać po danej frazie produktowej na całą kategorię, bo zdarza się że mam duże listy i dany produkt jest dopiero na jej końcu, albo gdzieś pomiędzy, przy czym opakowania produktów są identyczne.

To troche komplikuje nawigację użytkownikowi i może go zniechęcać do zakupu, czyż nie ?