Obecnie 147 forumowiczów jest online
Obecnie 147 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kierowanie na operatorów komórkowych

Nowicjusz ✭

Witam, czy możliwe jest kierowanie reklam na operatorów komórkowych? W panelu jest taka opcja, a od google nie można się tego dowiedzieć czy w Polsce działa.

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Kierowanie na operatorów komórkowych

Wschodząca Gwiazda

Osobiście nigdy z tego nie korzystałem, ale wydaje się, że powinno to działać, gdyż wyświetla się lista polskich operatorów komórkowych.

Opcja działa tylko dla sieci reklamowej. W pomocy na stronie https://support.google.com/adwords/answer/1722028?hl=pl jest na początku błąd, ale potem jest już poprawnie zaznaczone.

A wygląda to tak ja na screenie poniżej:

kierowanie-na-operatorow.png

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Ustawiłem reklamy z takim właśnie kierowaniem, ale nie wyświetlają się. Wg supportu tego typu reklamy nie działają we wszystkich krajach. Sami pracownicy google nie mieli pojęcia czy takie kierowanie działa.

Wschodząca Gwiazda
A skąd wiesz, że się nie wyświetla? Ile czasu minęło od zmiany ustawień i jakie formaty reklam graficznych masz dodane?
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Kampania uruchomiona około 10. Jest to promocja aplikacji mobilnej - tworzona przez panel. Przy włączonym kierowaniu na wifi wszystko jest ok.

Wschodząca Gwiazda
Rafał pamiętaj, że jeżeli kierujesz wyłącznie na wi-fi to ograniczasz kampanię. Osoby, które mają np. w smartfonie internet przez gsm, mogą nie korzystać z wi-fi i ich wykluczasz. Zastanów się nad tym. Adaśko

Nowicjusz ✭
Wiem, że ograniczam kampanie, ale nie taki jest cel kampanii. Chcę skierować reklamę tylko do użytkowników mobilnych na konkretną sieć komórkową. Taka opcja jest w panelu, ale jakoś nie widzę, aby kampania na takich ustawieniach działała. Gdy przełączam na wifi wówczas kampania działa. Może opcja kierowania na sieci komórkowe nie jest w Polsce uruchomiona? W supporcie widnieje tylko notka, że kierowanie na sieci komórkowe nie jest dostępne we wszystkich krajach.

Wschodząca Gwiazda

Zrobiłem mały test puszczając jedną z kampanii z ustawieniami tylko na operatorów sieci komórkowych i reklamy miały wyświetlenia więc opcja ta na pewno działa. Wyświetleń było jednak niewiele w porównaniu z normalnymi ustawieniami, ale były.

Nie próbowałem kierować na konkretnych operatorów, ale myślę, że to też powinno działać.

Jeśli reklamy u Ciebie się nie wyświetlają to spróbuj podnieść stawki i sprawdź formaty reklam.

Przeczytaj ten artykuł w części "Reklamy graficzne na urządzenia przenośne":

https://support.google.com/adwords/answer/2472719?hl=pl

Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
To kierowanie działa ale dość mocno zawęża target.
Jest trafne w sytuacji kiedy zależy nam (jak w przypadku aplikacji mobilnych, czy usług związanych z konkretnym operatorem).

Komunikacja jest słaba, bo było z tym trochę zamieszania i zmian.
Opcja ta zniknęła w ub. roku przy wprowadzaniu "kampanii rozszerzonych" bo miały być z definicji kierowana na wszystkie urządzenia a nie na wybrane. Wróciła ze zmianami i poprawkami tylko do kampanii GDN. Z końcem roku przybyło sporo urządzeń i zaczęło to jako tako działać. Ale są dni kiedy nie działa żadna taka kampania Emotikon: Smutny