Obecnie 153 forumowiczów jest online
Obecnie 153 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kampanie adwords widoczne na jednej usłudze Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Witajcie mam problem ze zliczaniem kampanii adwords. Otóż na jednej usłudze GA, pojawiły mi się wszystkie kampanie z konta adwords ( część kampanii była prowadzona dla innych stron). Nie generują liczby sesji, ale wliczane są np. do łącznego kosztu i kliknięć - jak na poniższym przykładzie. Kampanie dla innych stron - zaznaczone na obrazku czerwoną ramką. Pomożecie?

dane analytics adwords.png

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartosz R
grudnia 2015

Dot.: Kampanie adwords widoczne na jednej usłudze Analytics

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Wejdź na konkretny widok i ustaw filtr "Docelowy URL kampanii" ( konfiguracja jak poniżej na zrzucie ). Pamiętaj, że zacznie on działać od dziś, wiec będziesz widział dane z niechcianych kampanii, które napłyneły do tej pory. AdaśkoZrzut ekranu 2015-12-11 o 12.11.27.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartosz R
grudnia 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Wejdź na konkretny widok i ustaw filtr "Docelowy URL kampanii" ( konfiguracja jak poniżej na zrzucie ). Pamiętaj, że zacznie on działać od dziś, wiec będziesz widział dane z niechcianych kampanii, które napłyneły do tej pory. AdaśkoZrzut ekranu 2015-12-11 o 12.11.27.png

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Mała poprawka do tego co napisał Adam.
Ponieważ ten filtr działa trochę inaczej niż typowe filtry, bo dotyczy danych synchronizowanych z kontem Google AdWords, w związku z tym nazwy obcych kampanii (i wszystkie dane z nimi związane) po zastosowaniu tego filtru znikną z raportów (nie od razu, ale po kilku dniach na pewno).
Sprawdziłem to rozwiązanie na kilku kontach i tak to właśnie działa.
Wynika to właśnie z faktu, że dane o kampaniach AdWords nie są to dane zbierane on-line tak jak np. adres strony, tytuł strony, nazwa hosta, itd. tylko są to dane synchronizowane z kontem AdWords.

Tomasz Ciepłucha