Obecnie 315 forumowiczów jest online
Obecnie 315 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

KIT a zastrzeżenie znaku towarowego

Student ✭ ✭ ✭

Jak to jest z zastrzeżeniem znaku towarowego i wykorzystaniem KIT?

Czy możliwe jest, aby przez zastosowanie KIT wyświetlić reklamę z tekstem zawierającym zastrzeżoną nazwę?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: KIT a zastrzeżenie znaku towarowego

Najlepszy Współtwórca
Nie wiem o co dokładnie pytasz. O sytuacje, która ma miejsce i podejrzewasz, że ktoś używa tak KIT`u, czy pytasz sam dla siebie bo chcesz użyć we frazach zastrzeżonego znaku.

Jeśli dany znak jest zastrzeżony w Google to fraza z takim hasłem nie powinna przejść weryfikacji - więc w reklamie i tak się nie pojawi.

Jeśli dana fraza nie jest zgłoszona o Google, a wiesz, że jest to znak towarowy itp. to ryzykujesz, bo pewnie w reklamie pojawi się ten znak razem z całą frazą (jeśli jest tyle miejsca), ale przepisy odnośnie nieuczciwej konkurencji i domaganie się przez tą firmę zadośćuczynienia czy też posądzi o nieuczciwą konkurencję.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Pytanie raczej bardziej teoretyczne, bo klient zgłaszał ostatnio znak towarowy.
Nie przyszła jeszcze odpowiedź, że wniosek rozpatrzono, a z ciekawości wpisałem sobie brand i widzę, że reklamy konkurencji się wyświetlają. Stąd moja ciekawość, co w sytuacji gdy wykorzystywany jest KIT, bo normalnie reklama nie przejdzie przy jej tworzeniu.

Najlepszy Współtwórca
Słowo kluczowe może być użyte - chyba, że jest zgłoszone jako znak towarowy - sądzę, że procedura znana jeśli Klient zgłaszał.

Natomiast pamiętaj również, że jeśli wpisujesz coś za i przed daną frazą (znakiem towarowym) to fakt, że pojawiła się jakaś reklama nie musi oznaczać, że ktoś w słowach kluczowych ma daną frazę/brand/znak towarowy.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Dominiki, nie jestem pewien czy dobrze Cię rozumiem.

Z tego co mi wiadomo zastrzeganie znaku towarowego nie ma nic wspólnego z wykorzystywaniem w kampanii słów kluczowych. Po zastrzeżeniu takie znaku filtrowane są reklamy, w których jest użyty, natomiast kampania nadal może wykorzystywać zastrzeżoną nazwę w słowach kluczowych, na które emitowane są reklamy.

Najlepszy Współtwórca
Faktycznie zapomniałem o tym fakcie, że google zniosło kwestię zastrzegania... w tej chwili zgłoszenia o nadużyciach są rozpatrywane trochę pod innym kątem.

http://googlepolska.blogspot.com/2010/08/zmiany-zasad-dotyczacych-znakow.html
https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6118?hl=pl
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Co do samej reklamy i używania w niej KIT-a. Z własnego doświadczenia wiem, że nie umieścisz w niej slowa kluczowego które jest znakiem zastrzeżonym. Kombinowałem na wszystkie sposoby, ale wrzucało mi nazwę w której był specjalnie zastosowany błąd, a nie dane słowo kluczowe.