Obecnie 245 forumowiczów jest online
Obecnie 245 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jeden klient wiele kont reklamowych - prosba o opinie

Profesjonalista ✭ ✭

Hej,

Mam klienta z wieloma kontami reklamowymi.

Kazde konto to osobny dzial firmy.

Nawet dobrze sie na to patrzy w MCC, bo jednym rzutem oka wiadomo, ktore dzialy przynosza najwiekszy zysk itp.

Zastanawiam sie jakie moga byc plusy i minusy takiego podzialu?

Moze cos trace majac te konta osobno zamiast w jednym?

Z gory dzieki! 

Udanego piatku!

Krzysiek 

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

Frazy kluczowe się dublują miedzy kontami?

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Jest troche duplikatow, ale nic krytycznego. W krotce bede to czyscil.

Cos jeszcze przychodzi ci do glowy poza dupilatami co moze utrudniac prace?

A moze sa jakies plusy takiego podzialu?

Jeszcze jedno pytnako:

Oreintujesz sie moze jak to jest z atrybucja miedzy kontami? AdWords jest w stanie przydzielac odpowiedznie czesci konwesji (np. gdy wlacze tryb liniowy) miedzy kontami? Bo moze sie okazac, ze grupa reklam z jednego konta pomaga w sprzedazy na drugim koncie.

Z gory dzieki.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wschodząca Gwiazda

Wg mnie to jest już kwestia osobistych preferencji- jednemu będzie bardziej pasowało pracować na jednym koncie(na pewno etykiety się przydadzą), innemu na kilku.

Co do atrybucji to między kontami nie zadziała, więc jeżeli uważasz, ze jedno może oddziaływać na drugie to jest to przesłanka za tym, żeby zrobić to na jednym koncie.

Wszechwiedzący ✭

Myślę że plusy takiego podziału mogą się pojawić wtedy, gdy dla różnych działów mogą być przydatne różne ustawienia dostępne na poziomie konta. Czyli ustawienia waluty, płatności czy strefy czasowej.

Inne uzasadnienie takiego ruchu może mieć miejsce wtedy gdy jest potrzeba kierowania użytkowników na różne domeny lub gdy chcemy wyodrębnić słowa kluczowe o najwyższym wyniku jakości od pozostałych (aby uniknąć negatywnego wpływu tych drugich na sprawę, bo przecież Google bierze pod uwagę historyczny wynik jakości całego konta przy ustalaniu wyniku aktualnego).

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭

Hej Boogus,

Dzieki za odpowiedz!

Pozwolisz, ze ponownie zglosze swoja watpliwosc :-)

Historyczny wynik jakosci calego konta... Jest gdzies oficjalna informacja na ten temat?

Dzieki

Wszechwiedzący ✭

Być może jest, ale nie jest mi znana muszę przyznać Emotikon: Szczęśliwy Istnienie takiego zjawiska jednak było dostrzegane doświadczalnie przez nieustraszonych badaczy całej sprawy, na przykład tutaj: http://searchengineland.com/hacking-quality-score-this-advertiser-has-a-quality-score-of-8-810-heres...

________
Booguś

Wschodząca Gwiazda

Konta dzielić można na różne sposoby. Działy firmy (o których piszesz), kanały promocji (search, GDN, wideo, etc.), kraje, domeny. Wszystko zależy od strategii. Mnie takie podziały zwykle pomagają choćby w analizie. Minusy? Masz więcej kont do kontroliEmotikon: Szczęśliwy i więcej pracy z tym związanej, ale dane są czytelniejsze.

Profesjonalista ✭ ✭

Hej @Booguś,

Też słyszałem o tym z różnych źródeł.

Jednak w przypadku tego klienta wolałbym trzymać się faktów.

A to dlatego, że każda zmiana na tym koncie wymaga konfrontacji z lożą sędziowską po stronie klienta :-) I jeśli podniósłbym argument, który nie jest oficjalnie udowodniony to znalazłbym się w poważnych tarapatach ;-)

Pół żartem, pół serio, ale niestety tak to wygląda.

Tak czy inaczej dzięki za opinię! 

Na chwilę obecną najistotniejszy wydaje mi się temat atrybucji.

Skoro nie działa między kontami to zdecydowanie wolałbym je połączyć.

Szczególnie, że jest tam konto "Generic" i tam są wydzielone wszystkie kampanie, które pozyskują ruch w pierwszej fazie procesu zakupowego. Myślę, że dobrze było móc zobaczyć na ile rzeczywiście pomagają one w sprzedaży.

Jeśli macie jeszcze jakieś sugestię to proszę, podzielcie się.

Dzięki

Profesjonalista ✭ ✭

Hej @maciekef,

Jeszcze tak dopytam:

Skąd info, że atrybucja między kontami nie zadziała?

Właśnie obejrzałem webinar o atrybucji gdzie pracownik Googla wspomina, że atrybucja działa między kontami:

https://www.youtube.com/watch?v=NijbHTYLAqc

Od 28 minuty...

Plus znalazłem jeszcze taki artykuł na ten temat:

https://support.google.com/adwords/answer/3030657

Chyba, że ja to źle rozumiem?

Dzięki!

Wschodząca Gwiazda

to oddaje honor, nie słyszałem o takiej opcji do tej pory. Dzieki za info Emotikon: Szczęśliwy