Obecnie 286 forumowiczów jest online
Obecnie 286 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jaka minimalna stawka CPA?

Nowicjusz ✭

Mogę ustawić stawkę 1.5 zł za poprawnie wykonaną rejestrację w grze jeśli chciałbym się rozliczać w formie CPA? Czy stawki pod dane słowa kluczowe są na mnie nakładane z góry? Chodzi o to, że jeśli miałbym dać 5 zł za poprawną konwersję (W tym przypadku rejestracja w grze) to po prostu by mi się to nie opłacało. Prosiłbym o wyjaśnienie tej kwestii dotyczącej minimalnej stawki za poprawnie wykonaną konwersję.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Jaka minimalna stawka CPA?

Najlepszy Współtwórca

System jeśli poda Ci minimalną wartość CPA jaką warto ustawić to będzie to sugerowana stawka...  natomiast Ty możesz ją ustawić na mniejszym poziomie pamiętając, że możesz wtedy tracić konwersje.

Na tym polega prowadzenie kampanii by te koszty za konwersje minimalizować. Ale są pewne branże, gdzie koszt CPA po prostu musi być wyższy, żeby w ogóle doszło do konwersji. Musisz testować.

Bardzo często jeśli system sugeruje wyższą stawkę niż Ty byś chciał to dlatego, że te minimum jest wymagane i w innym wypadku reklama nie wyświetli się dla potencjalnych Klientow.

Poczytaj o CPA

Dominik Myślak

Student ✭

Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj testowanie.

Jeżeli system Ci sugeruje wyższą stawkę to zacznij od wyższej a następnie patrz tak naprawdę jaka stawka doprowadza do konwersji.

Możesz użyć również optymalizatora konwersji, jednak tutaj musisz mieć przynajmniej 15 konwersji w ciągu 30 dni aby móc ustawić optymalizator - jednak im więcej masz konwersji tym lepiej optymalizator będzie dostosowywał stawki.

Jeżeli coś kręce to proszę mnie poprawiać bardziej doświadczeni Emotikon: Mrugający

Pozdrawiam.

Najlepszy Współtwórca
bardzo dobrze piszesz, ale tu wydaje mi się, że problemem jest gdzie indziej... sama tematyka gier, jaka by ona nie była, może być po prostu konkurencyjna i pozyskanie jednego Klienta/użytkownika drogie (pojęcie względne).

Szad jeśli zaczynasz przygodę z adwordsem to zacząłbym od podstaw, czyli odpowiedniej budowy kampanii, jej optymalizację, podpięcie konwersji i generowanie ich na tyle dużo, żeby faktycznie optymalizator konwersji mógł odwalać brudną robotę za Ciebie - ale w dobry sposób.

Jeśli miałeś do czynienia z pojęciami próbki, laboratorium itp. to będziesz wiedział, że czym większą masz ilość prób, tym więcej jesteś w stanie z nich wyciągnąć wniosków.

Jeśli masz 15 konwersji i uruchomisz optymalizator to może się to skończyć totalną porażką finansową.
Dominik Myślak

Student ✭

Nic dodać nic ująć Emotikon: Mrugający