Obecnie 225 forumowiczów jest online
Obecnie 225 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Import listy remarketingowej z Google Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć,

Klient ma na swoim koncie GA listę remarketingową i chciałby żebym z niej skorzystał w kampanii Adwords. Mam uprawnienia do edycji na koncie GA klienta i mam połączone te konto ze swoim kontem Adwords. Jednak przy tworzeniu reklamy nie mam list remarketingowych klienta w opcjach do wyboru. Jak zaimportować te listy? Jak mogę z nich skorzystać?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur M
grudzień

Najlepszy Współtwórca

Jeśli chcesz korzystać z obecnej listy użytkowników, to tak. Jeśli utworzysz nową bliźniaczą i podepniesz do Swojego konta AdWords, to lista będzie się zbierać od zera.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Cześć.

Edytuj listę remarketingową lub stwórz nową. Podczas tworzenia listy przypisujesz jej ID konta AdWords na którym będzie można z niej korzystać. Widocznie lista jest przypisana do konta klienta a do Twojego jeszcze nie dlatego jej u siebie nie widzisz.

Jak to zrobić znajdziesz pod tym linkiem - https://support.google.com/analytics/answer/2611404?hl=pl&ref_topic=2611283

Dot.: Import listy remarketingowej z Google Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Zgadza się, klient ma przy liście podpięte swoje konto. Rozumiem z tego, że do listy remarketingowej GA może być podpięte tylko jedno konto Adwords.

Jedynym sposobem na zmianę jest edytując listę kliknąć ZAMKNIJ przy obecnym koncie Adwords i dodać w to miejsce swoje konto, tak?

Czy w takim przypadku dane zebrane przez listę nie przepadną?

listaremarketingowa.jpg

Screen z supportu

@Sławomir K z góry dzięki za pomoc. Będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie powyższego

Najlepszy Współtwórca

Jeśli nie będziesz widział swojego konta AdWords aby połączyć z nim tą listę remarketingową, to zawsze możesz udostępnić ją

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Udostepnianie-list-remarketingowych-innym-kontom-...

https://support.google.com/adwords/answer/6123188?co=ADWORDS.IsAWNCustomer%3Dfalse&hl=pl

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Zamknięcie miejsca docelowego listy spowoduje, że lista nie będzie zbierać danych. Zrób nową listę jaką potrzebujesz tylko podając w miejscu docelowym Twoje ID. Możesz też zrobić jak napisał Dominik czyli udostępnić listę pomiędzy kontami.

Wschodząca Gwiazda

Najlepsze dla Ciebie jest uzyskanie dostępu do konta AdWords, gdzie zbierają się listy remarketingowe i je udostępnić wg wskazówek Dominika. 

Nowicjusz ✭ ✭

Okej, już wszystko rozumiem Emotikon: Szczęśliwy Jeszcze jedno upewnienie - jedyną opcją żeby skorzystać z list remarketingowych klienta jest podłączenie jego konta Adwords do swojego MCK i udostępnienie sobie jego list według instrukcji, tak?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur M
grudzień

Najlepszy Współtwórca

Jeśli chcesz korzystać z obecnej listy użytkowników, to tak. Jeśli utworzysz nową bliźniaczą i podepniesz do Swojego konta AdWords, to lista będzie się zbierać od zera.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

@Dominik Myślak wyprowadź mnie z błędu albo potwierdź moje przypuszczenia ale jeśli utworzymy nową listę rem to zostaną przypisane do niej użytkownicy z 30 dni chyba, że konto posiada dane z krótszego okresu? Jeśli tak to nie będą zbierać się od zera, ale też nie uzyskamy od razu całej historii użytkowników.

Najlepszy Współtwórca

Okres członkostwa, to czas jaki dany użytkownik będzie się znajdował na liście remarketingowej.

Pierwsi użytkownicy będą pojawiać się na liście od momentu utworzenia takiej listy.

Jeśli okres członkostwa masz ustawiony na 30 dni, to (założenie, że lista już istnieje) po wejściu na stronę i spełnienia Twoich kryteriów dany użytkownik trafia na listę remarketingową i jest na tej liście przez okres członkostwa jaki ustawiłeś - w tym przypadku 30 dni.

Czyli przez 30 dni dany użytkownik może zobaczyć Twoją reklamę.

Po 30 dniach jest on usuwany z listy remarketingowej, także okres członkostwa jest również ważny w kontekście możliwości emisji reklamy danym użytkownikom z listy. Zależny jest on mocno od strategii jaką się przyjmuje i założeń komu chcesz pokazywać reklamę.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Zgoda, ale pisałem odnośnie użytkowników historycznych. Tworząc listę remarketingową w AdWords mamy możliwość zaznaczyć opcję ,,Także dawni użytkownicy pasujący do tych zasad". Natomiast w supporcie Analyticsa pojawia się następujące zdanie : ,,Podczas tworzenia nowej listy odbiorców Analytics zapełnia ją danymi z maks. 30 dni, dzięki czemu od razu możesz jej użyć. Jeśli posiadasz dane z mniej niż 30 dni, Analytics użyje dostępnych danych." Zgodnie z powyższym rozumiem, że po utworzeniu nowej listy remarketingowej (zakładając, że mamy już włączoną opcję gromadzenia danych)na nowej liście powinni pojawić się również użytkownicy do 30 dni wstecz jeśli spełniają kryteria listy.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Powinni się pojawić.

Po utworzeniu nowej listy i wskazaniu Swojego konta AdWords przejdź na to konto AdWords i sprawdź zawartość tej listy remarketingowej. Będziesz wiedział od razu ile już masz użytkowników.

Dominik Myślak