Obecnie 237 forumowiczów jest online
Obecnie 237 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Harmonogram wyswietlania w zaleznosci od urzadzenia

Nowicjusz ✭

Witajcie,

Czy moglby mi ktos doradzic w jaki sposob przygotowac harmonogram wyswietlania reklam w zaleznosci od urzadzenia? (desktop/mobile/tablet).

Harmonogram bedzie ustawiony w zaleznosci od dni tygodnia, ale takze godzin. Wydaje mi sie, ze trzeba bedzie zrobic 3 harmonogramy dla kazdegoi urzadzenia osobny, ale nie wiem w jaki sposob to polaczyc z kierowaniem na poszczegolne urzadzenia.

Ewentualnie gdzie moge znalezc instrukcje do tego?

Dot.: Harmonogram wyswietlania w zaleznosci od urzadzenia

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Chcesz, aby reklamy na określonych urządzeniach wyświetlały się tylko o określonych porach, czy też chciałbyś, aby reklamy te pojawiały się zawsze, ale na pewne okresy obniżać/podwyższać stawkę dla danego urządzenia?

Ogólnie w zakładce Ustawienia na poziomie kampanii masz również kolejny poziom z zakładką Urządzenia, gdzie możesz ustawiać zmianę stawki dla Urządzeń mobilnych. Zmniejszając o 100% wyłączysz z danej kampanii urządzenia mobilne

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
To zalezy od urzadzenia. Na desktopach chce wyswietlac sie caly czas tylko z w zaleznosci od dnia i godziny chce zrobic rozne dostosowania stawek. Natomiast na urzadzeniach mobilnych w niektorych godzinach chce je wylaczyc, a w godzinach wzmozonego ruchu z urzadzen mobilnych podbic stawki.

Magister ✭ ✭ ✭
Tu znajdziesz informacje na temat ustawiania opcji kierowania dla komórek i tabletów w kampaniach "Tylko na sieć reklamową": https://support.google.com/adwords/answer/1722028

Jeśli więc chcesz inaczej kierować na różne urządzenia (w sieci reklamowej - w sieci wyszukiwania nie ma tej opcji) musisz stworzyć osobne kampanie dla tych urządzeń i ustawić dla nich harmonogramy.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński