Obecnie 272 forumowiczów jest online
Obecnie 272 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GTM a RLSA

Student ✭

Czy można skonfigurować RLSA przez GTM? O ile materiały na temat konfiguracji remargetingu dynamicznego czy listy dla display znalazłam, nawet z ostatnich tygodni, o tyle o RLSA ostatnie w połowie 2013, żadnych materiałów o konfiguracji. Coś przeoczyłam?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: MoniQ
września 2015

Dot.: GTM a RLSA

Student ✭
Dzięki.
A teraz jak skonfigurować go przez GTM? Przez zwykły tag remarketingu (tak jak jest to opisywane w tutorialach dla konfigiracji dla kampanii displayowych czy też dla RLSA konfiguruje się go inaczej - z racji tego, że kampania wyświetlana będzie w wyszukiwarce, inna długość listy, inny format reklamy)?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Nie ma specjalnego tagu pod RLSA - korzystasz z grupy odbiorców, z której możesz też korzystać dla remarketingu dynamicznego.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Do działania RLSA potrzebujesz zwykły tag remarketingowy AdWords więc jedyna czynność w zakresie konfiguracji GTM to stworzenie takiego tagu, do którego jest szablon.

W konfiguracji tagu wystarczy podać Conversion ID i tag uruchamiać na wszystkich stronach.

Resztę robisz już w AdWords.

Poniżej przykładowa konfiguracja tagu remarketingowego w GTM.

adwords-remarketing-gtm.png

Tomasz Ciepłucha

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Do RLSA potrzebny jest kod remarketingowy AdWords, nic innego w kodzie strony nie jest wymagane. Resztę ustawia się w interfejsie AdWords. Tutaj masz wiecej info https://support.google.com/adwords/answer/3103357?hl=pl

Jakby coś było niejasne to pytaj

Student ✭
@maciekef - kampanie remarketingu dynamicznego wyświetlane są w sieci reklamowej, a ja chcę skonfigurować listę remarketingową dla kampani w sieci wyszukiwania. Właśnie rzecz w tym, że nie znalazłam żadnych nowych informacji o konfiguracji dla searcha, tylko dla display. I stąd moje pytanie - jak skonfigurować poprzez GTM RLSA (żadna kampania na display w tej chwili mnie nie interesuje, niestety).

Wschodząca Gwiazda
a sory, troche źle zrozumiałem pytanie.
Do RLSA potrzebny jest też kod remarketingowy Adwords. Jak skonfugurować przeczytasz w pod tym linkiem - https://support.google.com/adwords/answer/2701222?hl=pl
Rozwiązanie
września 2015

Student ✭
Dzięki.
A teraz jak skonfigurować go przez GTM? Przez zwykły tag remarketingu (tak jak jest to opisywane w tutorialach dla konfigiracji dla kampanii displayowych czy też dla RLSA konfiguruje się go inaczej - z racji tego, że kampania wyświetlana będzie w wyszukiwarce, inna długość listy, inny format reklamy)?
Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Nie ma specjalnego tagu pod RLSA - korzystasz z grupy odbiorców, z której możesz też korzystać dla remarketingu dynamicznego.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Do działania RLSA potrzebujesz zwykły tag remarketingowy AdWords więc jedyna czynność w zakresie konfiguracji GTM to stworzenie takiego tagu, do którego jest szablon.

W konfiguracji tagu wystarczy podać Conversion ID i tag uruchamiać na wszystkich stronach.

Resztę robisz już w AdWords.

Poniżej przykładowa konfiguracja tagu remarketingowego w GTM.

adwords-remarketing-gtm.png

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
tak jak pisze Marek, kod remarketingowy Adwords jest ten sam dla dynamicznego, zwykłego i RLSA

Student ✭ ✭ ✭
Cześć, podbijam temat.

Mam kod Analyticsa podpięty do strony przez GTM, w ustawieniach Analyticsa mam ustawione zbieranie danych itp. Niestety listy remarketingowe dla wyszukiwarki są puste, choć dla sieci reklamowej zbierają się poprawnie. Czy jest może jakieś ograniczenie w zbieraniu RLSA przez kod Analyticsa w GTM, czy muszę szukać innej przyczyny? Emotikon: Szczęśliwy
Paweł Rabinek

Wschodząca Gwiazda
Mam konta, gdzie listy są z Analyticsa wdrożonego przez GTM i na sieć wyszukiwania na listach są użytkownicy.
Więc sam fakt, że Analytics jest przez GTM nie powinien stanowić problemu.
Może po prostu minęło za mało czasu odkąd uruchomiłeś listy?
Tomasz Ciepłucha