Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Filtrowanie list remaretingowych

Nowicjusz ✭

Witam,

Pytanko odnośnie list remarketingowych. Strona sprzedaje trzy podobne usługi. Utworzyłem 4 listy remarketingowe. 1 Wszyscy - Ci którzy byli na stronie głównej. 2 Ci którzy odwiedzili stronę z informacjami o pierwszej usłudze. 3 Ci którzy odwiedzili stronę z informacjami od drugiej usłudze itd.

Zdarza się tak, że gość wchodzi na stronę główną a potem na podstronę z informacjami o konkretnej usłudze. Rozumiem że w tym wypadku znajdzie się na obydwu listach re marketingowych, a ja chciałbym żeby znalazł się tylko w tej mniejszej, aby wyświetlać mu potem dopasowane reklamy.

Nie bardzo wiem jak to zrealizować

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: joanna c
września 2015

Dot.: Filtrowanie list remaretingowych

Wschodząca Gwiazda
Możesz utworzyć nową listę korzystając z kombinacji niestandardowych, gdzie uwzględnisz użytkowników znajdujących się na liście "wszyscy użytkownicy" i wykluczysz użytkowników znajdujących się na 3 pozostałych listach osób, które widziały konkretne usługi.
Wówczas będziesz miała wszystkich użytkowników, którzy nie widzieli strony z konkretna usługą.
W tym celu po zalogowaniu do AdWords:
1. przejdź do Udostępnione zasoby > Odbiorcy
2. kliknij przycisk + LISTA REMARKETINGOWA
3. w polu "Kogo dodać do listy" wybierz "Kombinacja niestandardowa"

... no i dalej na pewno sobie poradzisz.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Na etapie tworzenia kampanii możesz wykluczyć osoby, które są na jednej z list. Tym sposobem możesz skierować reklamy np. do osób, które czytały o usłudze pierwszej i nie były na stronie poświęconej drugiej usłudze.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: joanna c
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Możesz utworzyć nową listę korzystając z kombinacji niestandardowych, gdzie uwzględnisz użytkowników znajdujących się na liście "wszyscy użytkownicy" i wykluczysz użytkowników znajdujących się na 3 pozostałych listach osób, które widziały konkretne usługi.
Wówczas będziesz miała wszystkich użytkowników, którzy nie widzieli strony z konkretna usługą.
W tym celu po zalogowaniu do AdWords:
1. przejdź do Udostępnione zasoby > Odbiorcy
2. kliknij przycisk + LISTA REMARKETINGOWA
3. w polu "Kogo dodać do listy" wybierz "Kombinacja niestandardowa"

... no i dalej na pewno sobie poradzisz.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Dziękuje bardzo!

Przy okazji nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie.

Zakładając pełne zazębienie np lista remarketingowa dla usługi 1 to osoby, które odwiedziły konkretną stronę z wyłączeniem osob, które były na głównej, osób na usłudze drugiej i trzeciej itd dla usługi 2 i 3.

Zakładając teraz taki scenariusz, że ktoś wchodzi na główna potem na usługę , potem na usługę 2 i potem znowu na usługę 1.

To powinny mu się wyświetlać tylko reklamy powiązane z usługą 1 <- tą, którą oglądał ostatnio? Pytam bo na logikę istnieje też możliwość, że takie zapętlenie spowoduję, że nie będą się wcale wyswietlać reklamy

Wschodząca Gwiazda
Ja bym na Twoim miejscu z list osób, które odwiedziły konkretne usługi nie odejmował tych, którzy byli na głównej. W takiej sytuacji faktycznie listy mogą mieć problem z zapełnieniem.

Czyli możesz stworzyć takie listy:
1. wszyscy użytkownicy
2. widzieli ofertę usługi 1
3. widzieli ofertę usługi 2
4. widzieli ofertę usługi 3
5. wszyscy, którzy nie widzieli oferty usług = 1 - 2 - 3 - 4
Tomasz Ciepłucha