Obecnie 156 forumowiczów jest online
Obecnie 156 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Email remarketing - 0 impressions

Nowicjusz ✭

Witam, wczytalem listę emaili do remarketingu - wszystko ustawilem. Kazalo mi wybrać konto Merchant Center. OK. Problem w tym - że po ustawieniu takiej reklamy mam 0 impressions. Lista jest dość duża, więc powinno coś być. Pytanie czy coś przegapiłem, że to się nie wyświetla? A może nie wolno wybierać konta G.Shopping?

Ciekawa sprawa - bo tak samo nie chce mi działać remarketing na FB z tej samej listy.

Nie kodowałem listy - tak jak zaleca google, ale wczytało więc chyba powinna być ok, skoro pokazuje że mam kilka tysięcy emaili wczytanych i poprawnych

pozdr

T

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Dot.: Email remarketing - 0 impressions

Najlepszy Współtwórca
sądzę, że powinny być kodowane... to kodowanie to zapewne zachowanie choć minimum ochrony danych osobowych
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Jestem pewny, że kodowanie nie jest wymagane, więc nie w tym tkwi problem, niestety nic więcej obecnie nie potrafię pomóc.
Dawno przesyłałeś liste? Może potrzeba czasu na jej zweryfikowanie przez google

Wschodząca Gwiazda
Na liście musi się znaleźć co najmniej 1000 adresów, które są kontami Google.
Co masz podane dla tej listy w kolumnie Rozmiar listy po wejściu do Odbiorców w udostępnionych zasobach?
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Tomku, gdzie masz napisane, że musza byc konta google? Oczywiście wiem, że tylko im sie będą wyświetlać, ale z tego co ostatnio ktos na szkleniu mowil, to nie jest to konieczne, ale oczywiście mogło sie zmienić.

Wschodząca Gwiazda
Maciej support pisze : "Klienci, którzy będą zalogowani na kontach Google, zobaczą Twoje reklamy w trakcie korzystania z wyszukiwarki Google." . Więcej na https://support.google.com/adwords/answer/6276125?hl=pl . Pozdrawiam Adaśko

Wschodząca Gwiazda

Jak najedziesz na znak zapytania w kolumnie "Rozmiar listy" na karcie Odbiorcy w Udostępnionych zasobach to pojawia się taki oto opis:

"Ważne: aby użyć listy e-mailowej klientów, musi być na niej co najmniej 1000 aktywnych członków. Ta zasada pomaga chronić prywatność klientów."

Ja zwrot 1000 aktywnych członków rozumiem właśnie w ten sposób, że musi to być 1000 dopasowanych kont Google. Jak nie będzie co najmniej tyle wówczas lista nie będzie aktywna.

Oczywiście na przesyłanej liście możesz mieć różne adresy, nie tylko kont Google. Ale jak prześlesz listę 10tys. adresów i zostanie dopasowanych tylko 400 kont Google wówczas taka lista nie spełni kryteriów i nie będzie aktywna.

lista-email-1000-aktywnych-kont.png

Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
@Adam tego jestem świadom.

@Tomek zgadzam się, że można to tak zinterpretować, ale na podstawie tego ciężko też byłoby mi też polemizować z osoba, która twierdzi odmiennie. Poza tym na akademii partners była mowa o 1000 mailach(bez względu na to czy to gmail czy nie)

Chyba najlepiej byłoby to skonfrontować z praktyką.

Wschodząca Gwiazda

@maciekef - skoro na liście ma być 1000 aktywnych członków to inaczej tego się zinterpretować nie da, jak tylko to, że musi być 1000 kont Google, skoro reklama może być kierowana na użytkowników zalogowanych na swoje konto Google. 

Wczoraj wgrałem listę na której było ponad 100 tys. maili i po jej przetworzeniu wielkość listy to 16 000 odbiorców - bo tyle spośród tych 100 tys. zostało dopasowanych kont Google.

Tomasz Ciepłucha