Obecnie 235 forumowiczów jest online
Obecnie 235 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Edytor Adwords - bug?

Wschodząca Gwiazda

Hej powiedzcie mi czy to jakiś bug w Edytorze czy mój brak wiedzyEmotikon: Szczęśliwy

Mam kilka kampanii, każda kampania ma taką samą strukturę tylko inne kierowanie. Potrzebuje reklamy z danej kampanii i grupy przekopiować na pozostałe kampanie. Jak robię to ręcznie ( przechodząc do każdej grupy i z osobna wklejając reklamy) to reklamy wklejają się jako dodatkowe, ale jeśli wybieram opcje: dodaj / aktualizuj wiele reklam i z drzewa wybieram grupy do ktorych chce skopiowac reklamy to edytor zamiast mi je dodać do grup to podmienia stare reklamy na nowe.

Nie mam właczonej opcji zamiany reklam. Więc?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Edytor Adwords - bug?

Najlepszy Współtwórca
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale napiszę co ja przetestowałem właśnie na wersji edytora 10.4.1

Wszedłem w jakąś konkretną grupę reklam. Skopiowałem wszystkie teksty reklamowe z tej grupy, czyli zaznaczyłem je i skopiowałem. Następnie przeszedłem na poziom kampanii, do której chce dodać teksty - do wszystkich grup reklam/bądź wybranych. Będąc na poziomie Reklamy wybrałem dodaj zaktualizuj wiele tekstów reklamowych i z lewej strony wybrałem daną kampanię i wszystkie grupy reklam, gdzie chce wrzucić te teksty. Nie zaznaczyłem checkboxu, żeby zaktualizował obecne teksty. Po kliknięciu by dodał uczynił to. Nie zaktualizował obecnych reklam w grupach reklam, ale dodał do każdej nowe teksty.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Bardzo dobrze zrozumiałeś tylko tym razem, zaznacz konkretne grupy w tej kampanii. Nie dawaj żeby dodało Ci do wszystkich grup w kampanii, tylko właśnie wybierz kilka.

Jeśli i tym razem doda Ci reklamy zamiast je podmienić to będzie oznaczało, że ze względu na to że kopiuje identyczne treści to system je podmienia z automatu. Choć to dziwne bo jak robię to ręcznie w każdej grupie z osobna to dodaje mi reklamy, a jak hurtowo to je zamienia.

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

z jednej grupy reklam skopiowałem sobie 2 reklamy. Na poziomie kampanii dodaj aktualizuj wiele reklam i wybrałem 3 grupy reklam. Dodało jako nowe.

Natomiast zauważyłem za pierwszym razem coś dziwnego. Skopiowałem jedną reklamę i chciałem dodać do wszystkich grup reklam. Dodało tylko do tych u których był inny nagłówek, opisy. W kilku grupach mam teksty z tym samym nagłówkiem, opisami i tak jakby system wyłapał, że może podobne teksty to są i ich nie dodał - nie zaktualizował.

Natomiast jest tak jak napisałaś. W jednej grupie reklam w jednym z tekstów (który powtarza się w innych grupach reklam) zmieniłem adres wyświetlany i docelowy. Skopiowałem reklamę i wkleiłem przez dodaj zauktualizuj... bez zaznaczonego checkboxa aby aktualizował dotychczasowe reklamy i...

I pajac aktualizuje je. Tak jakby wyłapywał podobieństwo i je aktualizuje. Według mnie nie tyle to bug co powinno to trochę inaczej działać. Powinien dodać te teksty jako nowe.

Dla odmiany nie rozumiem też funkcji z zaznaczonym checkboxem aby aktualizował obecne teksty.

ScreenShot723.jpg

Wybrałem tylko jeden tekst jaki chciałbym zaktualizować. Wybrałem grupy reklam, w których jest po 3 teksty - chciałbym, aby zaktualizował się tylko ten jeden. Aktualizacja spowodowała, że zaktualizował się ten jeden, ale zaznaczyło do usunięcia pozostałe.

Po tym eksperymencie stwierdzam, że celowo jest tak zrobione, że bez zaznaczenia checkboxa jeśli system wyłapie podobieństwo do tekstu w danej grupie, to go zaktualizuje pozostawiając pozostałe teksty w danej grupie bez zmian.

Jeśli mamy zaznaczony checkbox to aktualizuje dany tekst, a pozostałe usuwa bo niby to przecież funkcja dodaj/zaktualizuj wiele reklam, ale moim skromnym zdaniem powinno to działać inaczej.

Bez zaznaczonego checkboxa powinno zawsze dodać nowy tekst reklamy mimo, że tekst jest podobny bądź nawet taki sam jest w grupie reklam.
Z zaznaczonym checkboxem aktualizuje tylko dany tekst, pozostawiając pozostałe bez zmian.

Chyba, że ktoś wytłumaczy mi sens obecnej funkcjonalności.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
No właśnie Dominik, dzięki wielkie za testy. Czyli nie tylko u mnie to tak działa Emotikon: Szczęśliwy dziwne bo albo jest funkcja zamień albo dodaj. Jak chce dodać to czemu zamienia? Nawet jak są te same teksty to przecież używam konkretnej funkcji "dodaj".

W każdym razie dzięki!

Najlepszy Współtwórca
Przypuszczam, że trzeba to zgłosić, albo niech nam wyjaśnią zamysł - ja zamysłu nie rozumiem Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak