Obecnie 386 forumowiczów jest online
Obecnie 386 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Edytor AdWords - zły docelowy URL

Student ✭ ✭ ✭

Witajcie,

od kilku dni mam problem z publikacją reklam z Edytora wersja 11.1.2

Zwraca mi komunikat "Nieprawidłowy docelowy URL. Zmień go, by opublikować reklamę tekstową".

Problem dotyczy wszystkich kont.

Problem pojawił się jakoś z początkiem tygodnia.

Ktoś jeszcze spotkał się z tym?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin Bernad
września 2015

Dot.: Edytor AdWords - zły docelowy URL

Wschodząca Gwiazda
Teraz musisz wpisywać końcowy url, który jest w zakładce obok http://i.imgur.com/2L87qOC.png
Powinno pomóc

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin Bernad
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Teraz musisz wpisywać końcowy url, który jest w zakładce obok http://i.imgur.com/2L87qOC.png
Powinno pomóc

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Ja też to miałem dziś. Chodzi o to, że obecnie powinno być wypełnione pole Końcowy URL a nie Docelowy URL

Można sobie poradzić z tym np. kopiując problematyczne słowa kluczowe/reklamy do arkusza kalkulacyjnego, w którym zamienisz nazwy kolumn Docelowy URL na Końcowy URL i wgrywając słowa/reklamy przez "Wprowadź wiele zmian" i na koniec czyszcząc kolumnę Docelowy URL.

Edit: Maciek był szybszy ... 

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭ ✭ ✭

Nad sensem tej zmiany nie będę się rozwodził.

Dzięki za pomoc!

Wschodząca Gwiazda
Problem wynika z tego, że serwery Google przestały przyjmować przyjmować reklamy z wypełnionym docelowym adresem URL. Sporo na ten temat jest na forum anglojęzycznym.
Musisz zastąpić docelowy URL końcowym adresem URL, który znajdziesz na karcie "Opcje adresów URL".

Jeżeli masz bardzo dużo reklam wówczas najlepiej je wyeksportować wszystkie do pliku CSV i następnie skopiować hurtem wszystkie wartości z Destination URL do Final URL i następnie zaimportować wszystko z powrotem. Potem przy publikowaniu pojawi Ci się dodatkowe info odnośnie aktualizacji URLi i wówczas wybierasz Publikuj aktualizacje URL-. Dzięki temu zaktualizujesz reklamy bez ich usuwania i zastępowania nowymi.
Tomasz Ciepłucha

Magister ✭ ✭ ✭
Tomek (jak zwykle ładnie i szeroko) opisał to, o czym wspomniałem powyżej. Dorzucę więc tylko, że ten problem dotyczy również słów kluczowych, dla których jest dodany indywidualny URL - tu również trzeba przekopiować adresy do Final URL
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński