Obecnie 226 forumowiczów jest online
Obecnie 226 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Edycja reklamy - adres docelowy

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Hej,

Jak bardzo zmiana adresu docelowego dla danej reklamy wpływa na jej wyświetlanie? Z tego co widzę to statystyki reklamy po zmianie adresu docelowego sa zerowane -  czy to oznacza, ze taka reklama zaczyna budować swoją histrię od nowa? 

Czy warto zmieniać adres docelowy dla reklamy, która ma już wypracowaną historię? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Edycja reklamy - adres docelowy

Najlepszy Współtwórca

1. Adres docelowy a wyświetlanie - zmiana adresu docelowego to inna strona docelowa i inny Wynik Jakości. WJ ma wpływ na Ranking reklamy (Ranking = WJ x maxCPC).
2. Zmiana adresu (każda edycja) to utworzenie nowej reklamy i usunięcie poprzedniej, więc historia budowana jest od nowa.
Warto utworzyć nową i wstrzymać starą - jeśli miała dobrą historię (CTR).

Docelowy adres url można zmienić jeszcze innym sposobem - bez edycji reklamy. Należy dodać doc. url do słowa kluczowego.
Trzeba włączyć w tym celu dodatkową kolumnę na karcie "słowa kluczowe". Adres url słowa kluczowego ma wyższy priorytet niż adres docelowy w reklamie. dzięki temu kazde słowo może prowadzić za pomoca tej samej reklamy do innej lub zmodyfikowanej strony docelowej.

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Po zmianie adresu docelowego zerowana jest historia, a reklama ponowine przechodzi proces sprawdzania. Stronę docelową zmienić warto, pod warunkiem że jest lepiej dopasowana do słów kluczowych i tekstu reklamowegoEmotikon: Szczęśliwy

Jeżeli masz nową stronę docelową, którą chcesz przetestować możesz zapisać nową reklamę i jednoczesnie wstrzymać dotychczasową. Dzięki temu będzie można porównać wyniki obu reklam z różnymi stronami docelowymi.

Strona docelowa jest jednym ze składników wyznaczania wyniku jakości. W chmurce określana jest jako "doświadczenie strony docelowej", w pomocy "opinia o stronie docelowej". Zmieniając stronę docelową wynik jakości wyznaczany jest na nowo, z uwzględnieniem dopasowania na linii: słowo kluczowe->tekst reklamy->dopasowanie strony docelowej. Jeżeli wynik jakości będzie wyższy niż we wcześniejszej wersji reklamy, będzie mogła być emitowana wyżej ze względu na wyższy ranking reklamy.

Stan reklamy z zakładki słowa kluczowe:

jakosci.jpg

Aktualizacja: zdaje się, że zdublowałem Lecha ale nie było jeszcze odpowiedzi gdy zaczynałem pisaćEmotikon: Szczęśliwy

N/A
# 4
N/A

Witam,

Piszecie, że po zmianie adresu strony docelowej wynik jakości wyznaczany jest na nowo.

Może mi ktoś powiedzieć, czy dzieje się to automatycznie i natychmiast, czy trzeba na efekty poczekać ?

Po tym, jak dla różnych słów kluczowych w mojej kampani dopasowałem różne reklamy, wszystkie słowa kluczowe tej kampani otrzymały ocenę:

Doszedłem do wniosku, że strona docelowa, do której prowadziły wszystkie reklamy jest zbyt ogólna i za słabo odzwierciedla teksty różnych reklam i ich słowa kluczowe.

Zmieniłem więc strony docelowe każdej reklamy tak, aby kierowały do różnych części serwisu, jak najlepiej dopasowanych do konkretnej reklamy i jej słów kluczowych.

Niestety oceny "Doświadczenie strony docelowej" nie uległy zmianie i nadal bardzo wyraźnie zaniżają wyniki jakości.

Jest jakiś sposób żeby zresetować statystyki takich słów kluczowych ?

pozdrawiam

Najlepszy Współtwórca
wynik jakości wyliczany jest za każdym razem jak Internauta wyszukuje słowa kluczowe.

Co do strony www to problem może leżeć w samej stronie. Jeśli jest zrobiona we flashu to to już może być problemem - mimo, że ma podstrony.
Zalecam również zadbać o treść na stronach docelowych związaną z danymi produktami/słowami kluczowymi.

Przydałoby się również zadbać o optymalizację kodu strony tak jak się to robi pod SEO.
Dominik Myślak