Obecnie 165 forumowiczów jest online
Obecnie 165 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dynamiczny remarketing - prośba o sugestię

Profesjonalista ✭ ✭

Hej,

Wkrótce po raz pierwszy będę próbował swoich siły z dynamicznym remarketingiem.

Od strony technicznej wszystko już działa.

Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby się podzielić sugestiami na temat tego rozwiązania?

Jakieś wskazówki co działa lepiej lub gorzej?

Byłbym bardzo wdzięczny!

Z góry dzięki.

Krzysiek

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Dot.: Dynamiczny remarketing - prośba o sugestię

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Krzysiek Emotikon: Szczęśliwy

Tak w skrócie:

• Przede wszystkim przetestuj czy system wyświetla rzeczywiście w zdecydowanej większości te produkty, na które użytkownik wchodzi - na przykład za pomocą przeglądarki, którą nie wchodziłeś na daną stronę. Jeśli jest błąd we wdrożeniu będziesz widział produkty losowe. Można też sprawdzić za pomocą Google Tag Assistant zgodność ecomm_prodid z ID odpowiedniego produktu w feedzie.
  • Zadbałbym o świetne, wyróżniające się fotografie produktów
  • Osobiście zostawiłbym systemowi wybór formatu reklamowego, czyli nie ograniczałbym się do upatrzonego formatu. Choć sensowne jest też wydzielenie formatów reklamowych do osobnych grup reklam i samodzielne podejmowanie decyzji
  • Zwykle im bliżej "podziękowania za zakup" tym wyższe stawki warto stosować, czyli np: porzucający koszyk mają wyższe stawki niż odwiedzający produkty niż odwiedzający stronę główną
  • Jak w większości działań reklamowych z czasem staraj się identyfikować kto lepiej konwertuje pod względem demograficznym wiek/płeć i tam przesuwać środki
  • Ustawiłbym capping na takim poziomie, żeby nie przesadzić z ilością wyświetleń jednemu pacjentowi. Choć znam opinie pochodzące od dobrych ludzi w branży zalecające nie stosowanie cappingu (odpowiednia strategia powinna uwzględniać też np: długość ścieżki zakupowej) 
  • Często warto - szczególnie tym, którzy już kupili - co najmniej delikatnie przypominać się w dłuższym okresie czasu
________
Booguś

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Hej Boogus!

Jak zawsze dzieki wielkie za pomoc! 

1) Zdecydowanie przetestuje czy wyswietla sie to co trzeba

2) Foto sa calkiem ok, ale moze z czasem uda mi sie tutaj zainwestowac troche czasu i odpicowac je bardziej

3) Zrobilem wedle twojej rady zostawilem automatyczny wybor formatu. Bede monitorowal, ktory dziala lepiej...

4) Poki co stawki strzelilem na oko 50p (dzialam w UK, stad tez brak Polskich znakow tutaj - sorki)

Mam dwie grupy reklam: Prodcut Visitors i Added to basket i na chwile obecna obie maja stawke po 50p.

Za pare dni sprawdze wyniki i moze podniose troche w Added to basket.

5) Z czasem sprawdze, ktore grupy odbiorcow reaguja lepiej

6) Capping dalem 3 razy na dzien - nie chce ich zameczac ;-)

7) Ten klient prowadzi intensywne dzialania emailowe i tam przypomina sie caly czas wiec moze ten segment zostawie im

Jeszcze jedno pytanko:

Znalazlem takiego bloga: http://www.practicalecommerce.com/4-Lessons-from-Google-s-Dynamic-Remarketing-Ads

Oni tam wydzielili grupy dla reklam tekstowych i graficznych.

Co o tym sadzisz?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wszechwiedzący ✭

W mojej ocenie takie wydzielenie, a nawet dalej idące - czyli jeszcze bardziej uszczegóławiające - ma jak najbardziej uzasadnienie jeśli danych jest wystarczajaco dużo i pozwala nam to na precyzyjniejszą identyfikację tego, co działa lepiej a co gorzej.

________
Booguś

Student ✭ ✭ ✭

Jeśli masz listy konwertujących - nie zapomnij ich wykluczyć. Nic tak nie irytuje jak reklama produktu, który wczoraj kupiłem. Jeśli Twoi klienci dokonują wielu zakupów, zrób do tego dedykowane listy, które będą trzymały ciasteczka przez 1/2-3/4 cyklu zakupowego i gdy klient będzie znów wchodził w potrzebę zakupu, wtedy już go masz znów na tacy i serwujesz mu reklamy.