Obecnie 258 forumowiczów jest online
Obecnie 258 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dostosowanie reklam - pytanie

Profesjonalista ✭ ✭ ✭
Hej, Mam misje stworzenia reklam tekstowych dla produktow, ktore zmieniaja ceny kilka razy dziennie. Klient chce miec te ceny w tekscie reklamy. Da sie to zrobic za pomoca dostosowania reklam? Z gory dzieki
Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof AD
marzec

Wschodząca Gwiazda

Dane w firmowych bazach danych można też aktualizować za pomocą skryptu AdWords, a skrypt możemy wykonywać z maksymalną częstotliwością co godzinę. Jest to rozwiązanie dużo prostsze niż bawienie się w API, oczywiście za pomocą API można by to robić z chyba dowolną częstotliwością.

Poniżej link do dokumentacji kompletnego rozwiązania bazującego na skryptach i arkuszach Google, ale niewielkim nakładem sił można to dostosować do dowolnego innego źródła danych on-line.

https://developers.google.com/adwords/scripts/docs/solutions/customizer

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Pewnie API by się przydało, ale kwestia czy ma to sens. Pamiętaj, że dodana reklama musi być jeszcze zatwierdzona, co może chwilę trwać w ciągu dnia, a Ty piszesz o kilku zmianach w ciągu dnia.

Dominik Myślak

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

No tak, racja. O tym nie pomyslalem. 

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Najlepszy Współtwórca

Przy dostosowaniu reklam te potrzebny jest czas na akceptację ale dotyczy to danych i raczej trwa krótko.

Mankamentem jest to że w każdej grupie musi istnieć reklama bez dostosowania i ona nie będzie zawierała aktualizowanych danych. Ale odpowiednio konfigurując całość można zminimalizować udział tej reklamy w wyświetleniach.

Do takiej aktualizacji potrzebne jest często aktualizowane źródło z danymi. Najmniejszy interwał automatycznej aktualizacji danych to 6h, czyli max 4 razy na dobę. Jak ceny zmieniają się częściej musisz wczytywać dane ręcznie.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof AD
marzec

Wschodząca Gwiazda

Dane w firmowych bazach danych można też aktualizować za pomocą skryptu AdWords, a skrypt możemy wykonywać z maksymalną częstotliwością co godzinę. Jest to rozwiązanie dużo prostsze niż bawienie się w API, oczywiście za pomocą API można by to robić z chyba dowolną częstotliwością.

Poniżej link do dokumentacji kompletnego rozwiązania bazującego na skryptach i arkuszach Google, ale niewielkim nakładem sił można to dostosować do dowolnego innego źródła danych on-line.

https://developers.google.com/adwords/scripts/docs/solutions/customizer

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Przydalby sie jeszcze przycisk "Love" pod postami - dzieki wielkie Panowie!

Teraz juz wszystko jasne.

Powinno mi sie udac zrobic to za pomoca skryptow.