Obecnie 163 forumowiczów jest online
Obecnie 163 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dostosowanie reklam help

Student ✭ ✭ ✭

Przeczytałem wątek

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zaawansowane-funkcje-AdWords/Ustawianie-dynamicznych-rekla...

jednak nie otrzymałem odpowiedzi.

Chcę dostosować treść reklam tak, aby po wpisaniu fraza+miasto, użytkownik zobaczył {fraza miasto} w nagłówku i samą wartość {miasto} w wyświetlanym urlu.

Stworzyłem więc firmową bazę danych o nazwie miasto. W niej dwie kolumny:

miasto            i target keyword

[lista miast]    i [lista miast]

w reklamie użyłem więc schematu fraza {=miasto.miasto}

niestety reklamy z tym dostosowaniem mają 0 wyświetleń, więc coś musiało pójść nie tak.

halp

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dostosowanie reklam help

Wschodząca Gwiazda

Czy w każdej grupie gdzie używasz reklam z dostosowaniem masz co najmniej jedną standardową reklamę bez dostosowania?

Bo jeśli nie, to jest to powód braku wyświetlenia reklam. System wymaga jednej reklamy bez dostosowania w każdej grupie gdzie są reklamy z dostosowaniem i dopóki ich nie dodasz żadne reklamy z dostosowaniem się nie wyświetlą.

Tomasz Ciepłucha

Dostosowanie reklam help

Student ✭ ✭ ✭

Czy w każdej grupie gdzie używasz reklam z dostosowaniem masz co najmniej jedną standardową reklamę bez dostosowania?

Tak. Znam to ograniczenie i w każdej grupie mam jedną zwykłą reklamę.

Dostosowanie reklam help

Wschodząca Gwiazda

Rozumiem, że tylko reklamy z dostosowaniem się nie wyświetlają, natomiast te zwykłe mają wyświetlenia w tych samych grupach dla tych samych słów kluczowych, które używasz w swojej bazie?

Tomasz Ciepłucha

Dostosowanie reklam help

Student ✭ ✭ ✭

Dokładnie tak.

Dostosowanie reklam help

Wschodząca Gwiazda

Jesteś pewien, że w żadnym z elementów reklama nie przekracza maksymalnej dostępnej ilości znaków po wstawieniu słów?

Tomasz Ciepłucha

Dostosowanie reklam help

Student ✭ ✭ ✭

W pewnych grupach pewnie tak, ale w większości - nie. Nagłówek fraza + Radom ma kilkanaście znaków (i powinno działać) ale już fraza + Nowe Miasto Lubawskie, jest już za długa i w tej grupie reklam się tym nie przejmuję

Dostosowanie reklam help

Wschodząca Gwiazda

Tak sobie patrzę jeszcze raz na to, co napisałeś na początku i chyba mnie olśniło Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli w swojej bazie w kolumnie "target keyword" podajesz listę miast (czyli np. Warszawa, Kraków, Poznań, itp.) no to musisz mieć te słowa na koncie (same nazwy miast).

A ty chcesz, żeby reklama była dopasowywana do fraza + miasto w związku z tym jako target keyword musisz mieć też miasto + fraza poza tym to miasto + fraza musisz mieć na koncie.

"Target keyword" (czyli w polskiej wersji "wybrane słowo kluczowe") to nie słowo, które wpisuje internauta, tylko słowo na Twoim koncie AdWords, które wyzwala wyświetlenie reklamy.

Dlatego Ci to nie działa.

Tomasz Ciepłucha

Dostosowanie reklam help

Student ✭ ✭ ✭

@Tomasz_C dzięki za nakierowanie, jednak utknąłem w kolejnym punkcie.

Mam w każdej grupie reklam 4 słowa kluczowe: fraza + miasto, fraza fraza + miasto, miasto + fraza, miasto + fraza fraza.

Mam więc w feedzie 5 kolumn: miasto i 4 x taget keyword dla każdej kombinacji.

Dostałem error, że w pliku może być tylko jedna kolumna target keyword.

Dostosowanie reklam help

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli dana reklama ma być do wszystkich słów w grupie to targetuj całą grupę zamiast pojedynczych słów. W przeciwnym wypadku musisz uwzględnić każde słowo w osobnym wierszu.

Tomasz Ciepłucha