Obecnie 202 forumowiczów jest online
Obecnie 202 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Domena w nagłówku reklamy

Student ✭ ✭ ✭

Witajcie, 

klient o URL nazwafirmy.pl, chce reklamować swój inny produkt/startup (zupełnie inny sztab ludzi zajmuje się nim), który stoi na subdomenie produkt.nazwafirmy.pl.

Adres docelowy: produkt.nazwafirmy.pl

Problem: automat zaciąga do nagłówka główną domenę tj. nazwafirmy.pl, co się klientowi nie podoba (a w zasadzie zażalenie ma dział od produktu).

Czy jest jakiś sposób na ominięcie tego zaciągania? Albo, żeby zaciągało całą subdomenę?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Domena w nagłówku reklamy

Najlepszy Współtwórca
Ten adres jest zaciągany z automatu i nie zmienicie go na subdomenę. Praktycznie całe adwords i jego reguły opierają się na głównych domenach.

Najlepsze wyjście? Kupcie nową domenę - przecież jak widać i tak nie chcą się utożsamiać z obecną. Osobna domena dla nowego produktu to najlepsze z możliwych rozwiązań i dodatkowo rozwiąże Wam kolejne problemy ze śledzeniem w analyticsie itp.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Brak mi tutaj logiki, bo jeśli byłbym w takiej sytuacji:

mam domenę z rozszerzeniem miasto.pl - poważny portal

i ktoś reklamuje ostre treści erotyczne na domenie regionalnej xxx.miasto.pl

Wtedy automat zaciąga do nagłówka moją miasto.pl, czyli mój adres, a ja nie mogę nic z tym zrobić?

Najlepszy Współtwórca
Tak działa ta funkcjonalność - w AdWords od zawsze brana była pod uwagę główna domena, dlatego np. jeśli jesteś przedstawicielem kosmetyków to często dostajesz swoją subdomenę, którą możesz reklamować.

czyli Ty i Twój kolega i konkurencja mają

a.domena.pl
b.domena.pl
c.domena.pl

i reklamujecie się na te same frazy. W wynikach AdWords pojawi się tylko jedna z reklam, czyli Wy we trzech walczycie o jedno jedyne miejsce bo brana jest pod uwagę domena główna w wynikach AdWords - a zasady mówią jasno, że w wynikach AdWords może pojawić się tylko raz reklama na konkretne słowo kluczowe konkretnej domeny.

Podobnie zapewne działa dodanie nazwy domeny do nagłówka - zaciągana jest tylko główna domena. Tak to niestety działa.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
W tej trudnej (kontrowersyjnej) sytuacji wyświetli się tylko jedna reklama z domeną główną miasto.pl

A poważny portal portal powinien mieć własną domenę Emotikon: Szczęśliwy