Obecnie 225 forumowiczów jest online
Obecnie 225 forumowiczów jest online
Dla pytań związanych z funkcjami remarketingu, strategii stawek, Edytor AdWords i skryptów AdWords.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dlaczego kampania remarketingowa wykracza poza moją listę odbiorców

Nowicjusz ✭

Witam,
mam problem z kampanią remarketingową skierowaną do wybranej listy odbiorców. Wydaje mi się, że Adwords rozszerza zakres odbiorców, wbrew moim ustawieniom.

Moja kampania poza użytkownikami z mojej listy odbiorców kierowana jest jeszcze gdzieś indziej. AdWords w statystykach określa to jako "Inna metoda kierowania" (aż 87% ruchu).

remarketing.png

Nie wiem jak to wyłączyć. Chciałbym żeby kampania byłą wyświetlana WYŁĄCZNIE osobom z mojej listy. Teraz większość wyświetleń kierowanych jest niewiadomo gdzie.

Przejrzałem wszystkie zakładki:

• Zainteresowania i remarketing zawierają wyłącznie moje listy remarketingowe i tam jest tak jak chciałem (screen poniżej)
  • Słowa kluczowe w sieci reklamowej - jest pusto nic nie ustawiałem
  • Tematy - jest pusto, nic nie ustawiałem
  • Miejsca docelowo - zawierają listę kilkudziesięciu serwisów, które automatycznie zebrał adwords (nic nie zmieniałem)
  • Demografia - zawiera statystyki kampanii wg płci. Nic tu nie zmieniałem. (screen poniżej)

Zwróćcie uwagę, że koszt reklam do zdefiniowanej przeze mnie listy to 246 zł a adwords wyświetla te reklamy jeszcze niewiadomo komu za 700 zł.

zakladka remarketing.png

Poniżej zawartość zakładki Demografia. Nic tutaj nie zmieniałem od czasu utworzenia kampanii.

zakladka demografia.png

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, jak ograniczyć kampanię wyłącznie do wybranej przeze mnie listy odbiorców.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz K
marca 2016

Dot.: Dlaczego kampania remarketingowa wykracza poza moją listę odbior

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Sprawdź w kierowaniu w dwóch miejscach jakie masz ustawienia. Na pierwszym screenie wybrana opcja pozwala AdWords znaleźć nowych Klientów. Druga opcja kierowania i stawki, a dokładnie przy zaznaczonej tylko stawce może działać jak klasyczna reklama.

Screen Shot 03-01-16 at 12.36 PM 001.PNGScreen Shot 03-01-16 at 12.36 PM.PNG

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz K
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Sprawdź w kierowaniu w dwóch miejscach jakie masz ustawienia. Na pierwszym screenie wybrana opcja pozwala AdWords znaleźć nowych Klientów. Druga opcja kierowania i stawki, a dokładnie przy zaznaczonej tylko stawce może działać jak klasyczna reklama.

Screen Shot 03-01-16 at 12.36 PM 001.PNGScreen Shot 03-01-16 at 12.36 PM.PNG

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dzięki za tą podpowiedź z optymalizacją kierowania, brzmi to bardzo sensownie. Rzeczywiście miałem to włączone. Wyłączyłem, dam znać za jakiś czas czy pomogło.

Apropos tego drugiego screena, nie mogę znaleźć tych opcji.

Najlepszy Współtwórca

Screen Shot 03-01-16 at 01.05 PM.PNG

Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Ta opcja z drugiego screena. Powinieneś mieć ustawione jak na screenie, czyli kierowanie i stawka.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dominiku, wygląda na to, że Twoje rady pomogły. Dzięki Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Ciesze się, że mogłem pomóc.
Dominik Myślak